Dbanie o naturę po duńsku. Zakaz trzymania bydła na uwięzi

Ekonewsy
Dbanie o naturę po duńsku. Zakaz trzymania bydła na uwięzi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Krowy będą szczęśliwe? Wygląda na to, że tak. Duński minister rolnictwa, Mogens Jensen, poinformował, że od 2027 roku żadna krowa i żaden byk nie mogą być trzymane na uwięzi.

Duńskie krowy będą szczęśliwe, bo łańcuchy odchodzą do lamusa!

Minister Rolnictwa Mogens Jensen w zeszłym roku poinformował, że gospodarstwa ekologiczne muszą wycofać się z hodowli bydła na łańcuchach do końca 2024 roku.

Mogens Jensen, duński minister rolnictwa
(fot. Thierry Monasse / Getty Images News / Getty Images)

Zakaz hodowania bydła na łańcuchach w budynkach gospodarczych obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Zakaz dotyczy nowych budynków w gospodarstwach, które hodują nie więcej niż 50 krów.

Niemcy wzorują się na Duńczykach?

W 2016 roku kraj związkowy Hesja zaapelował o zakaz trzymania bydła na uwięzi. Niemiecki rząd odrzucił wniosek i zlecił badanie konsekwencji ekonomicznych Instytutowi Thünen. Rząd wyznaczył również 12-letni okres przejściowy, dzięki któremu Niemcy na rezygnację trzymania bydła na uwięzi mają czas aż do 2028 roku.

Zdaniem Instytutu Thünen nie ma dokładnych danych, ile gospodarstw prowadzi tego typu hodowlę. Instytut oszacował natomiast, że około 35% gospodarstw zrezygnowałoby z hodowli bydła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sfinansować zakup nieruchomości: Kompletny przewodnik
Jak sfinansować zakup nieruchomości: Kompletny przewodnik
W tym artykule omówimy różne sposoby finansowania zakupu nieruchomości.
Siedzący tryb życia – jak przeciwdziałać negatywnym skutkom dla zdrowia
W dzisiejszych czasach wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, pracując przed komputerem przez wiele godzin dziennie. Niestety, taki styl życia może prowadzić do wielu negatywnych skutków dla zdrowia. W tym artykule omówimy, jakie problemy zdrowotne mogą wynikać z siedzącego trybu życia oraz jak możemy przeciwdziałać tym skutkom poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków.
Sukces butelkomatów, czyli czego Polacy powinni się uczyć od Litwinów
Sukces butelkomatów, czyli czego Polacy powinni się uczyć od Litwinów
Po co składować w domu, kiedy można przetworzyć i dostać 10 centów za sztukę? Butelkomaty zmotywowały Litwinów do dbania o środowisko.
Ostatnie wpisy