Jak zorganizować przyjęcie w stylu eko?

Jak zorganizować przyjęcie w stylu eko?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W coraz większej ilości dziedzin naszego życia da się zauważyć postawę proekologiczną. Troska o przyszłość planety, a także związana z nią postawa „eco friendly” jest też modnym tematem, jeśli chodzi o organizowanie różnego rodzaju przyjęć. Zobacz, jak zorganizować taką imprezę!

Przyjęcia z różnych okazji

Na postawę pro-eko możesz zdecydować się, organizując różnego rodzaju imprezy. Może to być wesele, chrzest czy też przyjęcie z okazji zaręczyn. Niezależnie od tego, jaka jest okazja, impreza w stylu eko charakteryzuje się kilkoma ważnymi aspektami.

Odpowiednie miejsce przyjęcia stanowi bardzo ważny element w organizowaniu go. Jeżeli wymagany będzie przejazd z innego miejsca, na przykład z kościoła czy urzędu, wybierz miejsce w pobliżu. Najlepiej, gdyby goście mogli przejść do wskazanego miejsca pieszo. Jeśli nie ma takiej możliwości, świetnym rozwiązaniem będzie zaproponowanie gościom, żeby wspólnie zorganizowali transport na przyjęcie. Zapewni to sporą oszczędność paliwa. Poza tym, idealnym miejscem na eko przyjęcie jest plener.

Ślub w plenerze
(fot. Ben Rosett / Unsplash)

Wesele w stylu eko

Na takich weselach najlepszym przejawem postawy „eco friendly” będą dekoracje. Zamiast kompozycji z ciętych kwiatów, postaw na ozdoby z polnych kwiatów i traw, a także na rośliny doniczkowe. Wspaniale sprawdzą się także wszelkie eko materiały, czyli lniane bieżniki, szklane butelki z recyklingu czy plastry drewna. A żeby goście wiedzieli, że na przyjęciu będą bawić się wspaniale, wyślij odpowiednio wcześniej śmieszne zaproszenia ślubne, które z pewnością zrobią na wszystkich wrażenie!

Jedzenie

Żeby zachować postawę proekologiczną także w menu na przyjęciu, przede wszystkim postaw na lokalność. Produkty od sprawdzonych, lokalnych dostawców to oszczędność, jeśli chodzi o transport, a także gwarancja wysokiej jakości produktów, które zakupisz. Żywność z supermarketów jest nieekologiczna, a w dodatku rzadko kiedy pochodzi z Polski. Lokalne produkty będą też z pewnością wiele smaczniejsze od tych, które są dostępne w najpopularniejszych sklepach. Jeżeli organizujesz przyjęcie w sali albo jeśli jedzeniem zajmuje się firma cateringowa, upewnij się, czy opiera przygotowywane dania na ekologicznych, naturalnych składnikach.

Tym, co jest ważne, jest też zachowanie umiaru. Podczas większych imprez często ilość jedzenia jest za duża, przez co potem ląduje w koszu. Nadmiar jedzenia możesz oddać potrzebującym. Zamiast napojów w plastikowych butelkach postaw na stołach lemoniadę domowej roboty z dodatkiem sezonowych owoców, podaną w szklanych słojach albo kup syropy owocowe i rozrób je z wodą.

Na większych przyjęciach często pojawia się bar, który jest ciekawą atrakcją. Żeby nadal pozostać w duchu „eco friendly”, postaw na meble barowe, które potem będą mogły być wykorzystane ponownie.

Przyjęcie na dworze i jedzenie
(fot. Ibrahim Boran / Unsplash)

Unikaj jednorazówek

Nawet, jeżeli organizowane przez Ciebie przyjęcie nie ma charakteru bardzo formalnego, postaraj się nie używać jednorazowych naczyń. Jeżeli nie masz w domu wystarczająco dużo sztućców i talerzy, żeby wystarczyło dla wszystkich gości, poproś o pomoc znajomych czy też kogoś z gości. Nie kupuj też słomek.

Eko dekoracje

Bardzo często ozdoby na przyjęcia wykonane są z plastiku. Staraj się unikać dekoracji, które przydadzą Ci się tylko jeden raz. Wybierz takie z tektury, papieru albo z bibuły. Girlandy i rozety nadadzą przyjęciu wyjątkowy charakter.

Dekoracjami mogą być też na przykład świeczniki, które zaaranżujesz z butelek po winie. Zamiast konfetti rozsyp płatki przekwitniętych kwiatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Seksowne zakupy. Skandal we włoskiej telewizji RAI
Seksowne zakupy. Skandal we włoskiej telewizji RAI
Parodia? Nie. We włoskiej telewizji publicznej RAI całkiem na poważnie wyemitowano materiał, edukujący kobiety „jak seksownie robić zakupy”.
Karta kredytowa – co warto o niej wiedzieć?
Karta kredytowa – co warto o niej wiedzieć?
Potrzebujesz zastrzyku gotówki na nieprzewidziane wydatki? Nieregularne wpływy na konto utrudniają Ci swobodne zarządzanie finansami? Dobrym rozwiązaniem będzie karta kredytowa.
Pampersy dla dorosłych – skuteczne zabezpieczenie przy ciężkim nietrzymaniu moczu
Pampersy dla dorosłych – skuteczne zabezpieczenie przy ciężkim nietrzymaniu moczu
Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze artykułów higienicznych przy ciężkim nietrzymaniu moczu i jak prawidłowo dobrać ich rozmiar.
Ostatnie wpisy