Zmiany w Kauflandzie. Koniec z jajami z chowu klatkowego

Ekonewsy
Zmiany w Kauflandzie. Koniec z jajami z chowu klatkowego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kaufland uczynił kolejny krok w trosce o środowisko, dobrostan zwierząt i konsumentów. Sieć całkowicie wycofa ze sprzedaży jaja z chowu klatkowego.

Sieć sklepów Kaufland oraz jej partnerzy zapowiedzieli zmiany w sprzedaży jaj. Od początku 2022 roku z półek stopniowo znikają jaja z chowu klatkowego, czyli tak zwane trójki. Jest to kolejny krok sieci w stronę zrównoważonej produkcji żywności oraz wyraz troski o zwierzęta i nas – konsumentów.

Kaufland nie po raz pierwszy wdraża proekologiczne i pro konsumenckie regulacje. Głośna była np. okołoświąteczna akcja rezygnacji ze sprzedaży żywych karpi. Kolejną inicjatywą było odejście od sprzedaży mięsa kaczek i gęsi oraz ich przetworów, jeżeli zwierzęta były poddawane przymusowemu tuczeniu.

Świeże jaja? Tylko ekologiczne!

Kaufland od pierwszej połowy 2022 roku zamierza handlować wyłącznie jajami z chowu ściółkowego, ekologicznego lub z wolnego wybiegu. Jednak nie tylko świeże jaja mają być eko. Produkty marki własnej Kauflandu, czyli K-Classic, także mają mieć w składzie lepsze jaja.

Nie wszyscy wiedzą, że już dziś w niektórych produktach marki K-Classic nie znajdziemy jaj z chowu klatkowego. Do produktów opartych na lepszych jajach należą niektóre makarony, gofry, mleczne bułki, biszkopty, a także majonez czy pasta jajeczna. Warto zwracać uwagę na oznaczenia na opakowaniach produktów tej marki.

Zdj. główne: Kaboompics .com/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odpowiedzialność na wieszaku. Jak ubierać się odpowiedzialnie?
Odpowiedzialność na wieszaku. Jak ubierać się odpowiedzialnie?
Chcesz ubierać się odpowiedzialnie? Przeczytaj, w jaki sposób możesz to zrobić.
Jak restauracje mogą dbać o ekologię?
Jak restauracje mogą dbać o ekologię?
Proekologiczne działania zachęcają gości do odwiedzenia restauracji. Oto kilka sposobów na sprawienie, żeby Twoja knajpa stała się bardziej zielona.
Jak ekologicznie opakować towar?
Jak ekologicznie opakować towar?
Konsumenci kupują coraz więcej – zarówno stacjonarnie, jak i online. Sprawdź, co zrobić, by te zakupy jak najmniej szkodziły środowisku.
Ostatnie wpisy