„Miłe łąki na balkony” i „Nanołączki”. Krakowianie dostali aż 40 tys. opakowań z nasionami!

Ekonewsy
„Miłe łąki na balkony” i „Nanołączki”. Krakowianie dostali aż 40 tys. opakowań z nasionami!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej mówi się o łąkach kwietnych. Ich walory estetyczne i ekologiczne są nie do przecenienia. Mieszkańcy Krakowa w 2021 mieli okazję stworzyć własną łąkę w przydomowym ogródku lub na balkonie. Całkiem za darmo!

40 tysięcy opakowań z nasionami. Właśnie tyle rozdał Krakowski Zarząd Zieleni Miejskiej. Miasto wraz z Fundacją Kwietna oraz agencją Ancymony zainicjowali akcję o wdzięcznym tytule: „Miłe łąki na balkony”. Celem inicjatywy było zachęcenie mieszkańców do ukwiecenia swoich balkonów. Wszystko w trosce o środowisko i estetykę miejskiej dżungli!

Łąka to życie

Kwietna łąka to nie tylko uczta dla oka lub nosa. Chociaż jest to niepodważalny walor estetyczny dla nas i dla mieszkańców miasta, którzy będą mijać nasz balkon. Bez wątpienia łąka to bogactwo różnorodności i ostoja dla owadów. W szczególności tych, których los nie jest nam obojętny – owadów zapylających. Łąka nie potrzebuje specjalnych warunków, aby pięknie rosnąć. Jeśli tylko mamy doniczkę, ziemię i chęci, możemy stworzyć własną łąkę!

Nanołączka

W tym roku Kraków ponownie zachęca do ukwiecania balkonów! Mieszkańcy Krakowa mogą odbierać paczki z nasionami w ramach ogólnopolskiej akcji „Nanołączka” w wielu punktach w mieście. W akcję włączyły się kawiarnie, knajpki i osiedlowe kluby. Pełną listę miejsc można odnaleźć tutaj.

Zdj. główne: Kristine Cinate/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Limitowane smaki serków Łaciate z Certyfikatem Dobrego Produktu 2020
Limitowane smaki serków Łaciate z Certyfikatem Dobrego Produktu 2020
Zasmakuj lata w środku zimy z nową, limitowaną edycją serków śmietankowych Łaciate, które właśnie zdobyły certyfikat branży spożywczej.
Jak restauracje mogą dbać o ekologię?
Jak restauracje mogą dbać o ekologię?
Proekologiczne działania zachęcają gości do odwiedzenia restauracji. Oto kilka sposobów na sprawienie, żeby Twoja knajpa stała się bardziej zielona.
Jakie są rodzaje druku?
Jakie są rodzaje druku?
Druk offsetowy, druk UV, druk cyfrowy, a może sitodruk? Sprawdź, jakie wady i zalety mają różne metody drukowania i postaw na tę, która sprawdzi się najlepiej do Twoich projektów.
Ostatnie wpisy