Walka o świeże powietrze? Mieszkańcy Małopolski rozpoczęli batalię!

Walka o świeże powietrze? Mieszkańcy Małopolski rozpoczęli batalię!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkańcy małopolski postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. 20 osób wytoczyło sprawę sądową przeciwko odroczeniu terminu nakazu likwidacji kopciuchów. Już w 2017 roku władze województwa obiecywały zlikwidować problem smogu do 2023 roku.

O czyste powietrze postanowili zawalczyć mieszkańcy powiatu krakowskiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, tarnowskiego oraz tatrzańskiego. Jak wskazuje raport Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, ogromny poziom zanieczyszczenia powietrza w małopolsce jest spowodowany głównie emisjami z sektora komunalno-bytowego, co jednoznacznie wskazuje na wspomniane już kopciuchy. Również położenie regionu jedynie intensyfikuje problem.

Stopień zanieczyszczenia powietrza, który znacznie wykracza poza dozwolone normy to przede wszystkim zagrożenie dla dzieci, emerytów oraz osób cierpiących na zaburzenia krążeniowo-oddechowe.

Skarga ze strony mieszkańców małopolski już odbiła się szerokim echem w Polsce – do podobnych działań zamierza również przystąpić Kraków.

Zdjęcie główne: Call Me Fred/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowy lepszy CSR! Czyli co kryje skrót ESG?
Nowy lepszy CSR! Czyli co kryje skrót ESG?
Co oznaczają tajemniczo brzmiące skróty CSR i ESG? Powinniśmy sprawdzić ich znaczenie, jeśli zależy nam na prowadzeniu biznesu w zrównoważony sposób.
Co to jest turecki lokum? Zakupowy poradnik o tureckich słodyczach
Co to jest turecki lokum? Zakupowy poradnik o tureckich słodyczach
Ten artykuł ma na celu zaspokojenie Twojej ciekawości na ten temat, przekazując Ci najważniejsze informacje dotyczące tej słodkiej przysmaki. A więc zapnij pasy i przygotuj się na kulinarną podróż do serca tureckiej kultury i kuchni.
Jak firma może być eko?
Jak firma może być eko?
W artykule znajdziesz rozwiązania, które możesz wdrożyć, aby zorganizować działanie Twojego przedsiębiorstwa w sposób ekologiczny. Zainspiruj się i już dziś podejmij działania na rzecz środowiska.
Ostatnie wpisy