Na jakie zapisy powinniśmy zwrócić uwagę w umowie ubezpieczenia autocasco?

Na jakie zapisy powinniśmy zwrócić uwagę w umowie ubezpieczenia autocasco?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W co warto zainwestować, a jakich zapisów w umowie z ubezpieczycielem unikać przy zakupie ubezpieczenia, aby nie przysporzyć sobie dodatkowych kosztów? Na podobne pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. W ich określeniu pomoże nam kalkulator cen ubezpieczenia OC AC na rankomat.pl

Czym jest ubezpieczenie autocasco?

Autocasco jest dodatkowym i nieobowiązkowym (w przeciwieństwie do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej) zabezpieczeniem naszego pojazdu. Stanowi gwarancję dla posiadacza samochodu czy też motocykla, że będzie on mógł się ubiegać o odszkodowanie w przypadku uszkodzenia pojazdu lub jego utraty, jeśli zdarzenia te wynikły z sytuacji losowej lub z powodu działania osób trzecich. Ceny AC podobnie jak OC są różne w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych oraz zależne od konkretnej oferty. W ich porównaniu pomoże nam Rankomat.

Symulacja wydarzenia losowego

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wracamy z pracy. Jak co dzień zaparkowaliśmy nasz samochód na pobliskim parkingu niestrzeżonym obok naszego bloku. Idziemy do domu na obiad. Po chwili jak to w lecie rozpoczyna się burza, okazuje się, że z gradobiciem. Kiedy ustaje, idziemy obejrzeć nasz samochód. Widzimy na nim wgniecenia i odpryski na lakierze. Dodatkowy koszt. Wartość samochodu diametralnie zmalała. W podobnej sytuacji uratować nas może właśnie ubezpieczenie autocasco. W zależności od oferty gwarantuje nam wypłatę odszkodowania w gotówce lub naprawę w jednym ze współpracujących z daną firmą ubezpieczeniową zakładów lakierniczych, lub mechanicznych.

Analogicznie ubezpieczenie AC zadziała w przypadku kradzieży czy uszkodzenia samochodu w wyniku działania osób trzecich. Są to tylko dwa przykłady z licznych sytuacji, w których autocasco może uchronić nasz portfel oraz zdrowie poprzez uniknięcie niepotrzebnego stresu.

Co biorą pod uwagę firmy ubezpieczeniowe przy wyliczaniu wysokości składki autocasco?

Podobnie jak w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej brane jest pod uwagę mnóstwo czynników. Na szczęście intuicyjne narzędzie na stronie https://rankomat.pl usprawnia cały proces, dzięki czemu nie będziemy musieli zapoznawać się z ofertami każdej z firm ubezpieczeniowych z osobna. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę m.in. przybliżoną wartość pojazdu oraz jego wiek. Oszacuje potencjalne ryzyko wystąpienia szkody losowej lub wywołanej w wyniku działania innych osób. Możemy zostać zapytani o to czy nasz samochód jest zaparkowany na ulicy, czy w garażu. Jeśli w garażu, to czy jest to garaż prywatny, czy np. współdzielony przez wszystkich mieszkańców bloku.

Dodatkowo brane są pod uwagę indywidualne potrzeby każdego klienta z osobna. Osoba, która z uwagi na pokonywane odległości będzie chciała dodatkowo ubezpieczyć szyby, musi liczyć się z większą składką. Kalkulator cen ubezpieczenia OC AC na rankomat.pl usprawnia cały proces. Łatwo wprowadzisz wszystkie dane oraz określisz swoje preferencje i porównasz ceny ubezpieczenia autocasco.

Na co dodatkowo zwracać uwagę przed podpisaniem umowy?

W przypadku pełnych elektroniki nowych samochodów warto upewnić się, czy firma ubezpieczeniowa oferuje naprawę w autoryzowanych stacjach obsługi dla danej marki. Warto również sprawdzić, czy polisa przewiduje wkład własny w naprawę pojazdu i jeśli tak, to ile on wynosi. Może być to ustalona konkretna kwota lub wkład procentowy. Im niższy wkład własny w naprawę, tym wyższa będzie cena składki AC.

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak space branding wpływa na jakość życia i dobrostan?
Jak space branding wpływa na jakość życia i dobrostan?
Dowiedz się, jak strategiczne podejście do space brandingu może wpływać na poprawę jakości życia i dobrostanu. Odkryj korzyści płynące z harmonii pomiędzy przemyślaną przestrzenią a jej użytkownikami.
Jak zorganizować przyjęcie w stylu eko?
Jak zorganizować przyjęcie w stylu eko?
Marzysz o organizacji przyjęcia w stylu eko? Zobacz, jak to zrobić!
Masz urodziny? Sprawdź, jakie firmy mają dla Ciebie specjalną ofertę!
Masz urodziny? Sprawdź, jakie firmy mają dla Ciebie specjalną ofertę!
Zbliżają się Twoje urodziny i zastanawiasz się, czy sklepy oferują jakieś promocje z tej okazji? Zebraliśmy dla Ciebie wszystkie oferty w jednym miejscu!
Ostatnie wpisy