UNICEF w hiszpańskiej kampanii zwraca uwagę na kwestię karmienia piersią w miejscu publicznym

UNICEF w hiszpańskiej kampanii zwraca uwagę na kwestię karmienia piersią w miejscu publicznym
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karmienie piersią w miejscach publicznych to temat kontrowersyjny i, jak widać, nie tylko w Polsce wywołuje duże emocje.

Wiele osób nadal oburza karmienie piersią w restauracjach czy w parkach, jakby był to czyn obrzydliwy i moralnie wątpliwy. Takie osoby są gotowe zrobić awanturę karmiącej mamie, napiętnować ją w sieci, a nawet jej naubliżać, zapominając, że macierzyństwo to dar, a karmienie piersią to naturalne prawo każdej mamy.

Prawo do karmienia piersią

UNICEF postanowił zorganizować kampanię na rzecz budowania świadomości o problemie, który dotyka wielu kobiet na całym świecie. Plakat akcji przedstawia dwie kabiny w toalecie publicznej – w jednej mężczyzna je obiad, w drugiej kobieta karmi dziecko piersią. Podpis – „Skoro ty nie jesz swojego obiadu w toalecie, dlaczego dziecko miałoby to robić” – daje do myślenia. Dlaczego chcemy, by mamy wstydziły się tego, co powinno być dla nich piękne?

Organizowanie takich kampanii jak „Koniec zabawy w chowanego” (edycja w 2018 i 2019), które edukowałyby Polaków w tej kwestii i pomagały mamom egzekwować jedno z ich podstawowych praw, jest bardzo istotne. Wielu ludzi nie wie też, że coraz więcej dzieci na świecie nie jest w ogóle karmionych piersią. To znacząco wpływa na pogorszenie zdrowia i rozwoju takich maluchów. Społeczeństwo musi zmienić swoje podejście. Jeśli mama decyduje się na karmienie piersią, to powinna być wspierana, nie napiętnowana.

Zdj. główne: Helena Lopes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co zapakować produkty do wysyłki?
W co zapakować produkty do wysyłki?
Wszystko, co musisz wiedzieć o pakowaniu produktów do wysyłki w branży e-commerce.
Austriacki pomysł na polskim gruncie: pierwszy sklep socjalny powstał w Katowicach
Austriacki pomysł na polskim gruncie: pierwszy sklep socjalny powstał w Katowicach
Pierwsze sklepy socjalne w Polsce już istnieją. Przeczytaj o sklepach zorganizowanych na wzór Austriacki.
Kim jest specjalista SEO i na czym polega jego praca?
Kim jest specjalista SEO i na czym polega jego praca?
Myśląc o marketingu, często wyobrażamy sobie młode osoby rozdające ulotki lub duże billboardy, które psują widoki miejskie. Na szczęście marketing w ostatnich latach (a nawet dziesięcioleciu) mocno się zmienił, a właściwie powoli zamienia się na marketing internetowy, dzięki czemu duża część firm postawiła na wejście z promocją do świata online.
Ostatnie wpisy