Okres wolny od pracy? PLNY LALA z myślą o kobiecych dniach

Okres wolny od pracy? PLNY LALA z myślą o kobiecych dniach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elisa Minetti, dyrektor kreatywna marki PLNY LALA, postanowiła wprowadzić płatny dzień wolny w przypadku okresu.

Kwestia urlopu z powodu miesiączki jest przedmiotem ożywionych dyskusji, choć takie rozwiązanie wydaje się zasadne, gdyż lista dolegliwości nie kończy się na bólu brzucha, a samego problemu nie da się załatwić czekoladą. Dla wielu kobiet te kilka dni w miesiącu to prawdziwe katusze.

Okres wolny od pracy

Z myślą o potrzebach swojego – w większości kobiecego – zespołu Minetti postanowiła rozpocząć akcję „Okres wolny od pracy” i tym samym dać przykład innym firmom. Jeden dodatkowy dzień płatnego urlopu w miesiącu wydaje się być niewielką ceną za komfort psychiczny i fizyczny pracowników, a przy tym jest to krok rewolucyjny. PLNY LALA jest pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała się na takie działanie.

Urlop miesiączkowy funkcjonuje w systemie na żądanie, to znaczy, że nie trzeba go zgłaszać z wyprzedzeniem. W dzień, w który kobieta czuje się gorzej, może zadzwonić do pracy i skorzystać z wolnego, by zostać w domu i się zregenerować.

Inicjatywa Minetti wpisuje się w modny ostatnio ruch, który walczy z miesiączkowym tabu. Nic więc dziwnego, że pomysł spotkał się z tak ciepłym przyjęciem nie tylko wśród pracownic, ale też fanek marki.

Zdj. główne: Natracare/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
SOKA-BAU w Niemczech a zwrot podatku – co warto wiedzieć?
SOKA-BAU w Niemczech a zwrot podatku – co warto wiedzieć?
W Niemczech istnieje organizacja o nazwie SOKA-BAU, która zajmuje się obsługą i zarządzaniem systemem ubezpieczeń społecznych dla pracowników budowlanych.
Jak ekologicznie opakować towar?
Jak ekologicznie opakować towar?
Konsumenci kupują coraz więcej – zarówno stacjonarnie, jak i online. Sprawdź, co zrobić, by te zakupy jak najmniej szkodziły środowisku.
Mrożenie żywności – sprawdź, dlaczego warto
Mrożenie żywności – sprawdź, dlaczego warto
Nie masz pewności, czy mrożenie żywności jest bezpieczne dla zdrowia? Znaleźliśmy dla Ciebie odpowiedź!
Ostatnie wpisy