Jak firma może być eko?

Ekonewsy
Jak firma może być eko?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obecnie ochrona środowiska to ważny temat w debacie społecznej, a racjonalne gospodarowanie zasobami i odpadami to standard, którego konsumenci wymagają od większości firm. Przeczytaj, jakie zrównoważone działania warto podjąć w ramach prowadzenia przedsiębiorstwa. 

W ostatnich latach świadomość konsumentów dotycząca kwestii ekologii i ochrony środowiska wzrosła i dla wielu osób stała się ważnym czynnikiem przy zakupie produktu czy decydowaniu o skorzystaniu z określonych usług. Coraz więcej osób podejmuje temat m.in. nieprawidłowego zarządzania odpadami, nierównego zatrudnienia czy stosowania przez firmy niebezpiecznej dla zdrowia chemii do konserwacji ubrań. Konsumenci są również wyczuleni na tzw. greenwashing, czyli działania marketingowe, które mają na celu wytworzenie mylnego wrażenia, że dany produkt jest przyjazny środowisku. Zamiast decydować się na wprowadzanie w błąd klientów, lepiej jest stopniowo wprowadzać niewielkie działania, które przyniosą widoczny efekt w przyszłości.

Produkcja i pakowanie w duchu zero waste

Przy produkowaniu towarów czy pakowaniu zamówień internetowych do wysyłki warto korzystać z materiałów pochodzących z recyklingu. Dobrze jest stosować także naturalne tkaniny i materiały, które są trwałe i mogą zostać ponownie wykorzystane. Przy pakowaniu warto stosować również biodegradowalne opakowania i papierową taśmę klejącą jako zamienniki dla szkodliwego i długo rozkładającego się plastiku.

Korzystanie z energii odnawialnej

Aby zoptymalizować zużycie energii, warto podjąć działania mające przystosować budynek firmy do korzystania z rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój. Inwestycja w panele fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem, takie jak te tutaj: https://mlsystem.pl/fotowoltaika-warszawa/, pozwala na oszczędności wynikające z samodzielnej produkcji energii i większą niezależność od rosnących cen ogrzewania. Nowoczesne budynki i biurowce nie tylko czerpią energię ze źródeł odnawialnych, ale również są wyposażone w zielone enklawy oraz zbiorniki  umożliwiające retencjonowanie wody. Warto zamontować przed budynkiem również stojaki na rowery i zachęcać pracowników do korzystania z ekologicznych form przemieszczania się po mieście. Aby ograniczyć zużycie energii, należy wprowadzić energooszczędne oświetlenie biur i lokali, a także zrezygnować z ogrzewania pustych pięter i pomieszczeń w sytuacji, gdy pracownicy przebywają na home office. 

Elektroniczny obieg dokumentów 

Wprowadzenie systemu elektronicznych paragonów, faktur, dokumentów i korespondencji przyspieszy cały proces ich rozpatrywania, a przy tym pozwoli ograniczyć zużycie papieru. Wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów pozwala także na szybszy dostęp do informacji archiwalnych i podniesienie poziomu bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwie. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla osób pracujących zdalnie lub przebywających w delegacji służbowej. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Laura Tancredi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pinterest zbanował reklamy związane z odchudzaniem
Pinterest zbanował reklamy związane z odchudzaniem
Sprawdź, dlaczego jeden z gigantów social mediów podjął kontrowersyjną decyzję związaną z reklamami.
Jakie są rodzaje druku?
Jakie są rodzaje druku?
Druk offsetowy, druk UV, druk cyfrowy, a może sitodruk? Sprawdź, jakie wady i zalety mają różne metody drukowania i postaw na tę, która sprawdzi się najlepiej do Twoich projektów.
Jak space branding wpływa na jakość życia i dobrostan?
Jak space branding wpływa na jakość życia i dobrostan?
Dowiedz się, jak strategiczne podejście do space brandingu może wpływać na poprawę jakości życia i dobrostanu. Odkryj korzyści płynące z harmonii pomiędzy przemyślaną przestrzenią a jej użytkownikami.
Ostatnie wpisy