Działania CSR

Okres wolny od pracy? PLNY LALA z myślą o kobiecych dniach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elisa Minetti, dyrektor kreatywna marki PLNY LALA, postanowiła wprowadzić płatny dzień wolny w przypadku okresu.

Kwestia urlopu z powodu miesiączki jest przedmiotem ożywionych dyskusji, choć takie rozwiązanie wydaje się zasadne, gdyż lista dolegliwości nie kończy się na bólu brzucha, a samego problemu nie da się załatwić czekoladą. Dla wielu kobiet te kilka dni w miesiącu to prawdziwe katusze.

Okres wolny od pracy

Z myślą o potrzebach swojego – w większości kobiecego – zespołu Minetti postanowiła rozpocząć akcję „Okres wolny od pracy” i tym samym dać przykład innym firmom. Jeden dodatkowy dzień płatnego urlopu w miesiącu wydaje się być niewielką ceną za komfort psychiczny i fizyczny pracowników, a przy tym jest to krok rewolucyjny. PLNY LALA jest pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała się na takie działanie.

Urlop miesiączkowy funkcjonuje w systemie na żądanie, to znaczy, że nie trzeba go zgłaszać z wyprzedzeniem. W dzień, w który kobieta czuje się gorzej, może zadzwonić do pracy i skorzystać z wolnego, by zostać w domu i się zregenerować.

Inicjatywa Minetti wpisuje się w modny ostatnio ruch, który walczy z miesiączkowym tabu. Nic więc dziwnego, że pomysł spotkał się z tak ciepłym przyjęciem nie tylko wśród pracownic, ale też fanek marki.

Zdj. główne: Natracare/unsplash.com

Z zawodu tłumaczka i copywriterka, prywatnie właścicielka domowej dżungli i dwóch kanapowych tygrysów. Typ osoby, która z uwagą czyta etykiety i drobne druczki, nie tylko po to, żeby znaleźć w nich błędy językowe. Lubi po prostu wiedzieć, co je, co pije i co kupuje. Eko rozwiązania i trendy to jej żywioł, a gdyby mogła zamieszkałaby w lesie z dala od ludzi.
Działania CSR
Czym jest pink tax i dlaczego dziewczynki wcale nie muszą chodzić na różowo?
W ostatnich latach głośno zrobiło się o „pink tax”. Sprawdzamy, czym jest różowy podatek.
Czytaj Więcej
Działania CSR
Prezenty dla pracowników — co wręczyć na święta?
Szukasz pomysłu na firmowy prezent? Zobacz, co możesz kupić swoim współpracownikom.
Czytaj Więcej
Działania CSR
Wyjścia integracyjne – dlaczego są tak ważne?
Dowiedz się, dlaczego warto organizować wyjścia integracyjne i w jaki sposób są ważne dla Twojej firmy. Najważniejsze informacje znajdziesz u nas!
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *