Pożyczka gotówkowa krok po kroku – jak otrzymać środki?

Pożyczka gotówkowa krok po kroku – jak otrzymać środki?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Co musisz zrobić, aby uzyskać pożyczkę gotówkową? Cała procedura została obecnie uproszczona do granic możliwości. Dowiedz się, jak wnioskować o pożyczkę gotówkową!

Pożyczka gotówkowa dla Ciebie

Pożyczka gotówkowa to często wybierany sposób na rozwiązanie swoich problemów finansowych, oczywiście jeśli jest zaciągana odpowiedzialnie. Chodzi tu o takie dopasowanie swojego zobowiązania, aby później możliwa była jego spłata zgodnie z ustalonym harmonogramem. Różne propozycje pożyczek możesz sprawdzić np. za pomocą kalkulatora pożyczki gotówkowej. Kto natomiast może ubiegać się o pożyczkę gotówkową? Przede wszystkim osoba pełnoletnia, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie może być to osoba ubezwłasnowolniona, ponieważ w takiej sytuacji nie jest ona w stanie nabywać praw i obowiązków w swoim imieniu. Zależnie od tego, gdzie będziesz ubiegać się o pożyczkę, bardzo ważna może być też Twoja historia w BIK. W przypadku banków jest to warunek praktycznie konieczny, instytucje pozabankowe w mniejszej mierze zwracają uwagę na ten czynnik, dzięki czemu pożyczkę gotówkową może tu zaciągnąć szersze grono osób. Ponadto banki są zobowiązane do kontrolowania historii kredytowej z powodu rekomendacji z ramienia Komisji Nadzoru Finansowego.

Kolejny istotny czynnik, który jest kontrolowany w procesie kredytowym, to zdolność kredytowa. Wpływ na Twoją zdolność kredytową mają wszystkie uzyskiwane przez Ciebie zarobki, a także miesięczne koszty życia i utrzymania. Czasem wpływ na uzyskaną zdolność kredytową ma też wykonywany czy wyuczony zawód, wiek lub stan cywilny. W niektórych sytuacjach możesz być poproszony o dostarczenie stosownych dokumentów, które potwierdzą wysokość Twoich miesięcznych dochodów. Z drugiej jednak strony, jeśli posiadasz konto w danym banku i regularnie pojawiają się tam wpływy, pożyczkę gotówkową możesz uzyskać bez zbytniej kontroli Twoich dochodów, bowiem bank widzi w Twojej historii stałe wpływy pieniężne. W każdym z wymienionych przypadków chodzi o to, aby pożyczkodawca ustalił, czy pożyczkobiorca jest w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Co jeszcze musisz zrobić, aby zaciągnąć pożyczkę gotówkową?

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach zaciągnięcie pożyczki gotówkowej jest tak proste, że powyżej zamieściliśmy niemal wszystkie informacje. Jedynym wyjątkiem jest jeszcze tylko złożenie faktycznego wniosku o udzielenie kredytu. Wypełnienie wniosku nie zajmuje wiele czasu i nie powinno sprawić Ci żadnych problemów. Coraz więcej instytucji gwarantuje bardzo szybkie rozpatrzenie wniosku, dzięki czemu w krótkim czasie otrzymasz środki. Czas, w którym bank lub firma pozabankowa podejmuje decyzje o przyznaniu pożyczki, pozwala też na pełną weryfikację kredytobiorcy przed udzieleniem zobowiązania. Owa weryfikacja jest oczywiście prowadzona na podstawie dostarczonych dokumentów oraz zawartych w nich danych.

Pożyczka gotówkowa nie jest zabezpieczona, w związku z czym bardzo rzadko dochodzi do konieczności przedstawienia innych dokumentów niż te, które wymieniono wcześniej. Poza tym warto zauważyć, że w wielu sytuacjach nie musisz nawet wychodzić z domu, aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Wtedy to cała procedura jest jeszcze prostsza i zajmuje mniej czasu. Wystarczy dostęp do internetu. Są też instytucje, w których udzielenie kredytu czy pożyczki gotówkowej jest możliwe bez zbędnych zaświadczeń. Prawda, że to wygodne?

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródła:

  1. https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jak-wziac-kredyt-gotowkowy/
  2. https://www.totalmoney.pl/artykuly/541537,kredyty-gotowkowe,jakie-warunki-nalezy-spelnic–by-otrzymac-kredyt-gotowkowy,1,1
  3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/co-trzeba-zrobic-zeby-dostac-kredyt-gotowkowy
  4. https://direct.money.pl/artykuly/porady/jak-sie-bierze-kredyt-instrukcja-krok-po-kroku
  5. https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/kredyty/jak-dostac-kredyt-gotowkowy-kto-moze-sie-o-niego-ubiegac-jakie-sa-warunki/9yq4xpe

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trujące jedzenie. Których składników lepiej unikać?
Trujące jedzenie. Których składników lepiej unikać?
Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać, zwróć uwagę na etykiety produktów. Sprawdź z nami, jakich dodatków lepiej unikać.
W co wyposażyć nowoczesne biuro?
W co wyposażyć nowoczesne biuro?
Nie wiesz, jak zaaranżować swoje nowoczesne biuro? Zobacz, w co powinieneś go wyposażyć.
Co powinien umieć księgowy?
Co powinien umieć księgowy?
Każda osoba, która zastanawia się nad tym, aby określić nowy kierunek w rozwoju swojej kariery zawodowej i zamierza się sprawdzić w roli księgowego, szuka informacji na temat podstawowych umiejętności, które musi opanować. Należy zacząć od pewnych cech charakterystycznych, które na 100% ułatwią wykonywanie tego zawodu.
Ostatnie wpisy