Pożyczka gotówkowa krok po kroku – jak otrzymać środki?

Pożyczka gotówkowa krok po kroku – jak otrzymać środki?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Co musisz zrobić, aby uzyskać pożyczkę gotówkową? Cała procedura została obecnie uproszczona do granic możliwości. Dowiedz się, jak wnioskować o pożyczkę gotówkową!

Pożyczka gotówkowa dla Ciebie

Pożyczka gotówkowa to często wybierany sposób na rozwiązanie swoich problemów finansowych, oczywiście jeśli jest zaciągana odpowiedzialnie. Chodzi tu o takie dopasowanie swojego zobowiązania, aby później możliwa była jego spłata zgodnie z ustalonym harmonogramem. Różne propozycje pożyczek możesz sprawdzić np. za pomocą kalkulatora pożyczki gotówkowej. Kto natomiast może ubiegać się o pożyczkę gotówkową? Przede wszystkim osoba pełnoletnia, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie może być to osoba ubezwłasnowolniona, ponieważ w takiej sytuacji nie jest ona w stanie nabywać praw i obowiązków w swoim imieniu. Zależnie od tego, gdzie będziesz ubiegać się o pożyczkę, bardzo ważna może być też Twoja historia w BIK. W przypadku banków jest to warunek praktycznie konieczny, instytucje pozabankowe w mniejszej mierze zwracają uwagę na ten czynnik, dzięki czemu pożyczkę gotówkową może tu zaciągnąć szersze grono osób. Ponadto banki są zobowiązane do kontrolowania historii kredytowej z powodu rekomendacji z ramienia Komisji Nadzoru Finansowego.

Kolejny istotny czynnik, który jest kontrolowany w procesie kredytowym, to zdolność kredytowa. Wpływ na Twoją zdolność kredytową mają wszystkie uzyskiwane przez Ciebie zarobki, a także miesięczne koszty życia i utrzymania. Czasem wpływ na uzyskaną zdolność kredytową ma też wykonywany czy wyuczony zawód, wiek lub stan cywilny. W niektórych sytuacjach możesz być poproszony o dostarczenie stosownych dokumentów, które potwierdzą wysokość Twoich miesięcznych dochodów. Z drugiej jednak strony, jeśli posiadasz konto w danym banku i regularnie pojawiają się tam wpływy, pożyczkę gotówkową możesz uzyskać bez zbytniej kontroli Twoich dochodów, bowiem bank widzi w Twojej historii stałe wpływy pieniężne. W każdym z wymienionych przypadków chodzi o to, aby pożyczkodawca ustalił, czy pożyczkobiorca jest w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Co jeszcze musisz zrobić, aby zaciągnąć pożyczkę gotówkową?

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach zaciągnięcie pożyczki gotówkowej jest tak proste, że powyżej zamieściliśmy niemal wszystkie informacje. Jedynym wyjątkiem jest jeszcze tylko złożenie faktycznego wniosku o udzielenie kredytu. Wypełnienie wniosku nie zajmuje wiele czasu i nie powinno sprawić Ci żadnych problemów. Coraz więcej instytucji gwarantuje bardzo szybkie rozpatrzenie wniosku, dzięki czemu w krótkim czasie otrzymasz środki. Czas, w którym bank lub firma pozabankowa podejmuje decyzje o przyznaniu pożyczki, pozwala też na pełną weryfikację kredytobiorcy przed udzieleniem zobowiązania. Owa weryfikacja jest oczywiście prowadzona na podstawie dostarczonych dokumentów oraz zawartych w nich danych.

Pożyczka gotówkowa nie jest zabezpieczona, w związku z czym bardzo rzadko dochodzi do konieczności przedstawienia innych dokumentów niż te, które wymieniono wcześniej. Poza tym warto zauważyć, że w wielu sytuacjach nie musisz nawet wychodzić z domu, aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Wtedy to cała procedura jest jeszcze prostsza i zajmuje mniej czasu. Wystarczy dostęp do internetu. Są też instytucje, w których udzielenie kredytu czy pożyczki gotówkowej jest możliwe bez zbędnych zaświadczeń. Prawda, że to wygodne?

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródła:

  1. https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jak-wziac-kredyt-gotowkowy/
  2. https://www.totalmoney.pl/artykuly/541537,kredyty-gotowkowe,jakie-warunki-nalezy-spelnic–by-otrzymac-kredyt-gotowkowy,1,1
  3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/co-trzeba-zrobic-zeby-dostac-kredyt-gotowkowy
  4. https://direct.money.pl/artykuly/porady/jak-sie-bierze-kredyt-instrukcja-krok-po-kroku
  5. https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/kredyty/jak-dostac-kredyt-gotowkowy-kto-moze-sie-o-niego-ubiegac-jakie-sa-warunki/9yq4xpe

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zanim wykorzystasz tę kartę, to zwierzę może już nie istnieć
Zanim wykorzystasz tę kartę, to zwierzę może już nie istnieć
Mastercard stworzyło specjalną akcję, aby pokazać jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków zwierząt.
Laserowa czy atramentowa – jaka drukarka jest lepsza do domu?
Laserowa czy atramentowa – jaka drukarka jest lepsza do domu?
Zastanawiasz się nad kupnem drukarki do domu, jednak nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy, czym różnią się od siebie drukarki laserowe i atramentowe oraz który model najlepiej sprawdzi się do domowego użytku.
Jak efektownie odmienić wnętrza hotelowe za pomocą dekoracji ściennej?
Jak efektownie odmienić wnętrza hotelowe za pomocą dekoracji ściennej?
Poznaj inspirujące metody na odświeżenie wnętrz hotelowych z wykorzystaniem unikalnej dekoracji ściennej. Stwórz przystań pełną komfortu dla swoich gości.
Ostatnie wpisy