Laserowa czy atramentowa – jaka drukarka jest lepsza do domu?

Laserowa czy atramentowa – jaka drukarka jest lepsza do domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drukarka to bardzo przydatne urządzenie w domu. Dzięki nim bez problemu wydrukujesz wszelkie potrzebne dokumenty i tym podobne. Jednak jaką drukarkę wybrać – laserową czy atramentową? Poznaj zalety i wady obu tych rozwiązań i zdecyduj, która drukarka będzie dla Ciebie najlepsza. 

Funkcje i zalety drukarki laserowej

Drukarki laserowe to bardzo popularne obecnie sprzęty, zarówno do użytku domowego, jak i w biurze. Jak działa taka drukarka laserowa? Jak sama nazwa wskazuje, drukarki te potrzebują przede wszystkim tonera oraz światła laserowego, które rozprowadza cząstki tonera na drukowanej powierzchni, utrwalając w ten sposób wydruk na papierze. Jakie są natomiast największe zalety drukarki laserowej? Na pierwszym miejscu korzyści płynących z użytkowania tego typu drukarki z pewnością znajduje się spora wydajność urządzenia oraz szybkość wydruku. Drukarki laserowe cieszą się także dobrą jakością wydruku oraz niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Są one jednak droższe niż drukarki atramentowe, a jakość może być nieco gorsza. Zniechęcić może także brak funkcji kolorowego wydruku w przypadku niektórych modeli. 

Funkcje i zalety drukarki atramentowej

Jak więc wygląda sprawa w przypadku drukarki atramentowej? Są to bardziej tradycyjne urządzenia, które działają dzięki mikroskopijnym dyszom, przez które wystrzeliwane są malutkie krople tuszu. Tusze do drukarek, podobnie jak tonery, są wymienne, jednak nie musisz obawiać się ogromnych kosztów, ponieważ możesz zdecydować się na tańsze zamienniki tuszy do drukarek. Pierwszą zauważalną zaletą drukarek atramentowych jest z pewnością ich cena – model wystarczający do użytku domowego kupisz już za 100 zł. Drukarki te cieszą się także lepszą jakością wydruku, a w szczególności wydruku kolorowego, dlatego też sprawdzą się lepiej w przypadku osób mających do czynienia z fotografią i grafiką. Ponadto drukarki atramentowe są nieco mniejsze niż modele laserowe, dlatego też lepiej sprawdzą się, jeśli potrzebujesz zaoszczędzić na miejscu. Jeśli zaś chodzi o wady, to możemy zauważyć mniejszą wydajność oraz skłonność do zasychania tuszu.

Jeśli nie wiesz, jaki model drukarki będzie dla Ciebie najlepszy i szukasz uniwersalnego rozwiązania do domu, to koniecznie sprawdź drukarkę HP Instant Ink, która z pewnością spełni wszystkie Twoje potrzeby. 

Fot.: cottonbro/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pinterest zbanował reklamy związane z odchudzaniem
Pinterest zbanował reklamy związane z odchudzaniem
Sprawdź, dlaczego jeden z gigantów social mediów podjął kontrowersyjną decyzję związaną z reklamami.
Limitowane smaki serków Łaciate z Certyfikatem Dobrego Produktu 2020
Limitowane smaki serków Łaciate z Certyfikatem Dobrego Produktu 2020
Zasmakuj lata w środku zimy z nową, limitowaną edycją serków śmietankowych Łaciate, które właśnie zdobyły certyfikat branży spożywczej.
Jak skuteczne zarządzanie mediami społecznościowymi może przekształcić twoją markę?
Jak skuteczne zarządzanie mediami społecznościowymi może przekształcić twoją markę?
Odkryj, jak zastosowanie pochłaniających strategii zarządzania social media może zmienić oblicze Twojej marki, zwiększyć popularność i wpływać na wyniki sprzedaży.
Ostatnie wpisy