Które programy cashback działają naprawdę?

Upoluj okazję!
Które programy cashback działają naprawdę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy robimy zakupy, staramy się wydawać jak najmniej pieniędzy i polujemy na promocje. Wiele sklepów oferuje stałym klientom unikalne kupony rabatowe, by zachęcić do ponownej wizyty. Ciekawym sposobem na oszczędzanie stały się programy cashback, dzięki którym możemy liczyć na… zwrot części poniesionych kosztów. Sprawdzamy, jak działają takie systemy i czy warto z nich korzystać.

Może brzmieć to dość nieprawdopodobnie, ale idea programów cashback (z ang. zwrot gotówki) opiera się na zwracaniu pieniędzy, które wydali klienci, kupując dany produkt w wybranych sklepach stacjonarnych i internetowych. Zasada działania systemów cashback jest prosta – musimy tylko dołączyć do konkretnego programu i kupować w określonych sklepach, by móc liczyć na zwrot części poniesionych wydatków. W Polsce cashback jest organizowany przez:

  • banki,
  • wystawców kart płatniczych (Visa lub Mastercard/Maestro),
  • specjalne platformy internetowe.

Warto wiedzieć, że termin cashback odnosi się do wypłaty pieniędzy wydanych podczas zakupów w sklepie. Z kolei określenie moneyback jest stosowane w terminologii bankowej.

Systemy cashback i ich działanie mogą budzić wątpliwości, szczególnie jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo. Nie powinniśmy jednak mieć obaw. Tego rodzaju programy są w pełni bezpieczne i wbrew pozorom nie wiążą się ze stratami dla danych marek i sklepów. Wręcz przeciwnie – taki program może przyciągać kolejnych stałych klientów, którzy regularnie będą nabywać produkty tej samej marki. Co ważne, korzystanie z usługi cashback jest bezpłatne.

Wśród zalet systemu cashback z pewnością możemy wymienić:

  • zwrot nawet do 15% oraz atrakcyjne nagrody,
  • darmowe uczestnictwo w programach,
  • możliwość połączenia z kodami rabatowymi,
  • możliwość korzystania z kilku płaszczyzn cashback naraz.

Z kolei za wady można uznać:

  • czasami ograniczony limit zwrotu,
  • konieczność kupowania w określonych sklepach,
  • niekiedy konieczność czekania nawet do 60 dni na zwrot.
stevepb/pixabay.com

Z jakich programów cashback warto korzystać?

Wybraliśmy dwa systemy cashback, z których warto korzystać. Zapoznajcie się z ich krótką charakterystyką i wybierzcie najlepszy dla siebie.

Goodie 

Goodie to usługa cashbackowa wprowadzona w 2016 roku przez Bank Millennium. System umożliwia zwrot części pieniędzy wydanych w określonym sklepie, zazwyczaj jest to około 1–10% wartości netto zakupu. Środki są wpłacane na konto osobiste w Goodie. Po uzbieraniu wymaganej przez system kwoty możemy przelać dostępne pieniądze na dowolne konto bankowe w Polsce. W Goodie mamy dostęp do wielu udogodnień, między innymi smart shoppingu, kodów rabatowych czy gazetek promocyjnych. System jest dostępny w kilkuset sklepach online, takich jak: RTV Euro AGD, Media Expert, CCC, Lidl, Zooplus, Empik czy Hebe.

MyWorld

MyWorld to najpopularniejszy program cashback na świecie, który funkcjonuje już od kilku lat. Wcześniej był znany pod nazwą Cashback World. System umożliwia otrzymanie zwrotu części gotówki po zrobieniu zakupów w takich sklepach jak: Allegro, AliExpress, Booking, Tania Książka, Media Expert, Smyk czy Zooplus. Zazwyczaj otrzymujemy zwrot od 1% do 5% wartości zamówienia. Już po zebraniu 22,50 zł możemy przelać pieniądze na swoje konto bankowe. Dodatkowe korzyści uzyskamy, gdy polecimy system innym osobom.

Zdj. główne: Olichel/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skuteczne zarządzanie mediami społecznościowymi może przekształcić twoją markę?
Jak skuteczne zarządzanie mediami społecznościowymi może przekształcić twoją markę?
Odkryj, jak zastosowanie pochłaniających strategii zarządzania social media może zmienić oblicze Twojej marki, zwiększyć popularność i wpływać na wyniki sprzedaży.
Jak ekologicznie opakować towar?
Jak ekologicznie opakować towar?
Konsumenci kupują coraz więcej – zarówno stacjonarnie, jak i online. Sprawdź, co zrobić, by te zakupy jak najmniej szkodziły środowisku.
Jak skuteczne formy reklamy zewnętrznej mogą przyciągnąć więcej klientów
Jak skuteczne formy reklamy zewnętrznej mogą przyciągnąć więcej klientów
Odkryj potęgę skutecznej reklamy zewnętrznej w przyciąganiu klientów. Dowiedz się, jakie formy reklamy mogą przynosić najlepsze efekty i jak je efektywnie zastosować.
Ostatnie wpisy