Zakupy z dowozem. W których sklepach się to opłaca?

Zakupy z dowozem. W których sklepach się to opłaca?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do rozwinięcia wielu sektorów gospodarki. Jednym z nich stało się dostarczanie jedzenia czy innych artykułów na dowóz. Ta forma zakupów jest wygodna i w wielu przypadkach tania. Klienci mogą też liczyć na regularne akcje promocyjne z atrakcyjnymi rabatami. Gdzie kupowanie na dowóz jest najtańsze? Najważniejsze informacje znajdziesz u nas!

Biedronka, Auchan, Kaufland i Carrefour – ile trzeba zapłacić za dostawę?

Najważniejsza opłata dotyczy kosztów dostawcy. Dzieje się tak ze względu na to, że aktualna oferta cenowa największych sklepów takich jak Biedronka, Auchan, Kaufland czy Carrefour jest niezwykle dynamiczna i stawki za poszczególne produkty mogą się wahać.

Decydując się na zakup produktów spożywczych, chemii czy kosmetyków ze wspomnianych sklepów, trzeba zapłacić za transport: 4,99–14,99 zł (Biedronka), 14,90 zł (Auchan), 9,90 zł (Kaufland) i 0–19,90 zł (Carrefour). Są to ceny dotyczące dostawy z oficjalnych, internetowych sklepów poszczególnych przedsiębiorstw.

Inne rozwiązania – aplikacje

Nie w każdym przypadku trzeba komunikować się bezpośrednio z konkretnym sklepem. Rozwiązaniami, które znacznie ułatwią cały proces kupowania jedzenia, chemii czy kosmetyków, są aplikacje Glovo i Bolt Food. Z ich poziomu użytkownik jest w stanie zamówić dowolne produkty znajdujące się w asortymencie pobliskiego sklepu. Dotyczy to również mniejszych punktów – Żabki lub Carrefour Express.

Glovo

Przy korzystaniu z Glovo trzeba przygotować się na zapłacenie za dostawę 9,99 zł. To należność za zakupy w cenie od 50 zł do 149,99 zł. Dostawa za zamówienie powyżej tej kwoty będzie kosztować 5,99 zł. Z kolei za dostawę zakupów za mniej niż 50 zł klient zapłaci 12,99 zł.

Bolt Food 

Z ciekawą ofertą wychodzi również Bolt Food. Minimalna kwota zamówienia to 25 zł, a kurier, który nie będzie musiał przekraczać dystansu 4 km, by dostarczyć produkty, zrobi to bezpłatnie. Bolt Food oferuje również dostęp do wszystkich popularnych form płatności – Google Pay, Apple Pay i BLIK. Warto nadmienić, że zarówno w przypadku Glovo, jak i Bolt Food można zamawiać również jedzenie z oferty pobliskich restauracji.

Czy warto zamawiać zakupy z dowozem?

Decydując się na zakupy z dowozem, można skorzystać z kilku zalet. Internetowe sklepy spożywcze zapewniają prostotę działania – szczególnie kiedy chcesz po prostu kupić znane i ulubione produkty. Daje to większy komfort. Parę kliknięć i pożądane artykuły są u Ciebie w domu za niewielką, dodatkową opłatą.

Innym atutem jest to, że możesz w krótkim czasie zapoznać się z pełną, podstawową ofertą sklepów. Nie musisz udawać się osobiście do Biedronki, Lidla, Auchana czy Kauflandu i porównywać cen. Korzystając z internetowych zakupów, masz najważniejsze informacje przed sobą.

Zakupy z dowozem online to również sposób na oszczędność czasu. Nie musisz planować podróży do sklepu i uwzględniać stania w kolejce, co jest szczególnie uciążliwe w godzinach szczytu. Może to być też ułatwienie, jeśli przydarzyła Ci się niefortunna kontuzja, która utrudnia lub uniemożliwia długie stanie albo osobiste transportowanie ciężkich siatek z zakupami. Biorąc pod uwagę wspomniane zalety tej formy kupowania, warto zdecydować się na zakupy z dowozem.

Zdj. główne: Maria Lin Kim/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Świeże, chrupiące pieczywo? Nie do końca… Przeczytaj, czym jest głęboko mrożone ciasto
Świeże, chrupiące pieczywo? Nie do końca… Przeczytaj, czym jest głęboko mrożone ciasto
Czym jest głęboko mrożony chleb i czy może być szkodliwy? Wyjaśniamy.
Czy ubezpieczenie musi być drogie? Nie – powinno być opłacalne!
Czy ubezpieczenie musi być drogie? Nie – powinno być opłacalne!
Czy jednak ubezpieczenie jest kosztowne? Jak się okazuje – nie.
T-Mobile w duchu zero waste
T-Mobile w duchu zero waste
T-Mobile oferuje nowy smartfon, w zamian za przyniesienie i oddanie w salonie starego telefonu. Jakie są warunki promocji?
Ostatnie wpisy