Drukarka domowa do 300 zł – ranking

Drukarka domowa do 300 zł – ranking
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarka to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Znakomicie sprawdza się podczas drukowania dokumentów czy zdjęć. Tego typu sprzęt, przeznaczony do użytku domowego, znacząco różnić będzie się od tego wykorzystywanego w biurze. Jak wybrać idealną drukarkę domową poniżej 300 zł?

Co prawda, coraz więcej rzeczy możemy załatwić w formie elektronicznej, bez konieczności drukowania. I bardzo dobrze, ponieważ nasza planeta może trochę odetchnąć! Zdarza się jednak, że potrzebujemy wersji papierowej formularza lub np. odczuwamy zmęczenie, ucząc się z ekranu komputera. Właśnie wtedy wkracza do akcji drukarka.

Pytania, które warto sobie zadać przed zakupem drukarki domowej

Jak wybrać idealną drukarkę domową? Przed jej zakupem warto przemyśleć kilka kwestii.

Wybór drukarki w sklepie
(fot. Justin Sullivan / Getty Images News / Getty Images)

Jedną z nich jest to, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć – zbyt duży sprzęt szybko może okazać się kłopotliwy, zwłaszcza, jeśli w niedalekiej perspektywie planujemy przeprowadzkę w nowe miejsce. Poza tym należy zastanowić się nad tym, jaka jest średnia liczba stron, którą będziemy chcieli drukować z jej pomocą w ciągu dnia czy miesiąca. Kolejna ważna sprawa to pytanie, czy drukarka ma służyć wyłącznie do druku dokumentów, czy może również fotografii. Przy zakupie uwzględnić należy także to, czy zależy nam na szybkości wydruku. Na rynku, poza klasycznymi drukarkami, dostępne są także urządzenia wielofunkcyjne, które można wykorzystywać na przykład do skanowania – to także warto wziąć pod uwagę, wybierając drukarkę domową.

Na sklepowych półkach znaleźć można szereg modeli, które powinny spełnić Twoje podstawowe kryteria, w cenie nieprzekraczającej 300 zł.

Drukarka atramentowa < 300 zł

Drukarka atramentowa to urządzenie, które bardzo dobrze sprawdza się w przypadku osób drukujących niewielkie ilości dokumentów. Do jej niewątpliwych atutów zaliczyć można wysoką jakość druku w dobrej rozdzielczości, kompaktowe wymiary oraz przystępną cenę.

Mimo swojej niskiej ceny, tego typu urządzenia są w pełni funkcjonalne. Mogą one oferować zarówno połączenie przewodowe, jak i łączyć się z komputerem za pośrednictwem Wi-Fi.

Zbliżenie na drukarkę
(fot. Fernando Arcos, źródło: pexels.com)

Wysokiej jakości drukarką atramentową w cenie poniżej 300 zł jest np. HP OfficeJet Pro 6230. To wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające bezprzewodowy wydruk z laptopa, tabletu lub smartfona. Z jego pomocą szybko i wygodnie drukować można zarówno zdjęcia, jak i dokumenty. Do zalet tego modelu zaliczyć można również dużą szczegółowość druku, oszczędność tuszu oraz pojemny podajnik papieru.

Miesięczna wydajność takiej drukarki wynosi do ok. 15 000 stron. Poza tym zużywa aż do 50% mniej energii od laserowych urządzeń wielofunkcyjnych dostępnych na rynku, a po zakończonej pracy wyłącza się samoistnie, co dodatkowo pomoże Twojemu budżetowi. Drukarka jest sprzedawana w zestawie z przewodem zasilającym oraz tuszami startowymi, upolujesz ją już od kwoty 290 zł.

Drukarka laserowa < 300 zł

To kolejne urządzenie, które znaleźć można w wielu domach, a które posiada szereg zalet, zwłaszcza z perspektywy domowego budżetu. Można do nich zaliczyć między innymi znacznie niższe koszty eksploatacji, niż w przypadku drukarek atramentowych, ale też szybkość wydruku. Na ten parametr szczególną uwagę powinny zwrócić te osoby, które codziennie drukują spore ilości dokumentów i zależy im na dobrej trwałości druku.

Paleta kolorów
(fot. Mika Baumister, źródło: unsplash.com)

Na co możesz sobie pozwolić w kwocie do 300 zł? Nastaw się na podstawowe modele, wyposażone w gniazda USB, umożliwiające podłączenie ich do laptopa. Pojemność ich tonerów wystarczy na wydrukowanie kilku tysięcy stron

Przykładem godnej polecenia drukarki laserowej poniżej 300 zł jest Samsung SL-M2026W. Urządzenie to jest bardzo intuicyjne i jego obsługa może ograniczyć się do wciśnięcia jednego przycisku. Model ten jest też mocno kompaktowy, co sprawia, że z łatwością zmieści się na każdym biurku i nie sprawi dużego problemu przy ew. przeprowadzce. Drukarka posiada moduł Wi-Fi umożliwiający drukowanie bezprzewodowe, a moduł NFC pozwala dodatkowo na wydruk po przyłożeniu telefonu do urządzenia. Drukarka posiada procesor 400 MHZ, dzięki któremu jest w stanie zadrukować 200 stron na minutę. Będzie się doskonale sprawdzać zarówno do druku dokumentów, jak i zdjęć w wysokiej jakości. Również ten model możesz dostać od kwoty 290 zł wzwyż.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nike Refubrished. Obuwniczy gigant sprzedaje używane buty
Nike Refubrished. Obuwniczy gigant sprzedaje używane buty
Ekologia w przemyśle odzieżowym. Czy recykling starych butów ma szansę przyjąć się w Polsce?
Jakie zapisy w umowie z konsumentem są nielegalne? Sprawdź!
Jakie zapisy w umowie z konsumentem są nielegalne? Sprawdź!
Czego dotyczą niedozwolone klauzule w umowie z konsumentem? Sprawdzamy!
Jak wykorzystać termiczne kubki reklamowe do budowania wizerunku marki
Jak wykorzystać termiczne kubki reklamowe do budowania wizerunku marki
Odkryj, jak termiczne kubki reklamowe mogą pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku Twojej marki, poprzez strategie promocyjne i działania związane z brandingiem.
Ostatnie wpisy