W Carrefour kupisz wodę w szklanych butelkach zwrotnych

Ekonewsy
W Carrefour kupisz wodę w szklanych butelkach zwrotnych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Carrefour Polska wprowadza do sprzedaży wodę w szklanych butelkach o pojemności 1l, na które obowiązuje system kaucyjny.

Na półkach sklepowych ukazała się woda gazowana Jurajska o pojemności 1l, w opakowaniu wykonanym ze szkła. Zarówno szklane butelki, jak i skrzynki służące do ich transportu podlegają systemowi kaucyjnemu.

Jak to działa?

Podczas pierwszego zakupu wspomnianej wody Jurajskiej w supermarketach i hipermarketach Carrefour wnosisz opłatę za butelki i ewentualną skrzynkę, służącą do transportu kilku butelek wody. Natomiast przy kolejnych zakupach wymieniasz je już na pełne opakowania, bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Cała akcja to zamierzone działanie sieci Carrefour, które ma na celu aktywizowanie Polaków w działania proekologiczne, a także zachęcenie do selektywnej zbiórki odpadów, w celu ich dalszego recyklingu. Działania te mają również przekonać społeczeństwo do wspólnego dbania o środowisko.

źródło: pexels.com

To kolejne konkretne działanie sieci w kierunku ekologii. Poprzednia usługa, polegająca na odbiorze butelek zwrotnych bez okazanie paragonu, spotkała się z pozytywnym odbiorem społeczeństwa.

Inicjatywa Carrefour to działanie, które wpisuje się w realizację programu „STOP Marnotrawstwu„. W jego ramach sieć supermarketów od 2013 roku prowadzi przedsięwzięcia zapobiegające marnowaniu zasobów naszej planety. Działania te zostały wyróżnione w Raporcie Dobrych Praktyk FOB w 2019 roku.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć kampanię w Google Ads?
Jak stworzyć kampanię w Google Ads?
Aby skutecznie reklamować swoją stronę, produkty czy usługi w sieci, warto zapoznać się z najlepszymi narzędziami – jednym z nich jest Google Ads. Jak korzystać z tego rozwiązania, by opracować efektywną kampanię marketingową online?
Czy reklama firmy może być eko?
Czy reklama firmy może być eko?
Chcesz, aby Twoja firma zdobywała więcej klientów oraz funkcjonowała w sposób ekologiczny? Sprawdź, jakie są sposoby na promocję swojej działalności z pełnym poszanowaniem dla środowiska naturalnego.
Walka z fake promocjami, czyli zmiany w prawie konsumenckim
Walka z fake promocjami, czyli zmiany w prawie konsumenckim
Zmiany w prawie konsumenckim zapowiedział Prezes UOKiK. Czego dokładnie możemy się spodziewać?
Ostatnie wpisy