Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ubezpieczenia typu direct cieszą się rosnącą popularnością. Szukając odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, warto rozejrzeć się również wśród rozwiązań tego rodzaju. Na czym polegają ubezpieczenia direct? Odkryj istotne informacje na ten temat.

Czym są ubezpieczenia direct?

Ubezpieczenia direct to polisy ubezpieczeniowe, które nabywa się w modelu sprzedaży bezpośredniej, czyli przez internet lub przez telefon. Porównywarki ubezpieczeń, poprzez które wykonać można takie działania, jak porównanie OC, to również jedne z kanałów sprzedaży ubezpieczeń direct. 

Można powiedzieć, że ubezpieczenia direct nie różnią się znacząco od ubezpieczeń, które oferują stacjonarni brokerzy ubezpieczeniowi. Zarówno oferta zawarta stacjonarnie, jak i zdalnie może być objęta identycznymi warunkami. Różnica polega jedynie na metodzie, przy użyciu której dokonamy zakupu polisy. 

Czy ubezpieczenia direct są pełnoprawne?

Oczywiście, że tak. Polisa zakupiona przez kanał bezpośredni jest całkowicie pełnoprawnym i wiążącym dokumentem. Warunki zakupionego ubezpieczenia określają umowa oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

W związku z tym, że ubezpieczenia direct są wiążące, warto pamiętać o tym, by przy ich wykupywaniu podawać prawdziwe informacje, takie same, które podalibyśmy w stacjonarnej placówce ubezpieczalni. Wszelkie dane, które podamy, mogą mieć wpływ na to, jak prezentować się będzie przygotowana dla nas oferta, a także na cenę polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie direct opłacić można na różne sposoby – przelewem bankowym czy kartą płatniczą.

Co wybrać – ubezpieczenie direct czy ubezpieczenie stacjonarne?

Ubezpieczenia direct niosą za sobą wiele korzyści. Idąc do agenta ubezpieczeniowego, możemy dostać ofertę bardzo niewielu firm ubezpieczeniowych, czasem nawet tylko jednej. Częścią kanałów ubezpieczeń direct są z kolei kalkulatory OC i AC, dzięki którym można zapoznać się z ofertami bardzo wielu firm ubezpieczeniowych i w łatwy sposób wybrać tę, która prezentuje się najkorzystniej. Ponadto, ubezpieczenie direct wykupić można całkowicie zdalnie, nie wychodząc z domu i oszczędzić tym samym sporo czasu.

A co w przypadku ubezpieczeń u agentów? Zdecydowaną korzyścią jest to, że w razie jakichkolwiek pytań, mamy blisko siebie eksperta z tej dziedziny. To agent ubezpieczeniowy rozwieje nasze wątpliwości, a także doradzi, która oferta mogłaby być w naszym przypadku najkorzystniejsza. Załatwianie formalności stacjonarnie zajmuje jednak znacznie więcej czasu niż ubezpieczenia direct. Należy zatem samodzielnie rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać metodę, która jest najkorzystniejsza w naszym przypadku.

Znajdź najlepszą polisę ubezpieczeniową dla siebie

Jeśli interesują Cię ubezpieczenia direct, powinieneś skorzystać z usług bardzo popularnej w Polsce porównywarki OC i AC, czyli rankomat.pl. Jest to witryna, której zaufało już wielu klientów. Umożliwia nie tylko solidne rozeznanie się wśród dostępnych ofert, lecz także zakup wybranej z nich. Warto przekonać się, jak korzystne są ubezpieczenia direct właśnie wraz z rankomat.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dbanie o naturę po duńsku. Zakaz trzymania bydła na uwięzi
Dbanie o naturę po duńsku. Zakaz trzymania bydła na uwięzi
Duńskie krowy będą szczęśliwe! Przeczytaj o zmianach w hodowli bydła wprowadzonych przez tamtejszego ministra rolnictwa.
Jak technologia laserowa rewolucjonizuje procesy w przemyśle opakowaniowym?
Jak technologia laserowa rewolucjonizuje procesy w przemyśle opakowaniowym?
Poznaj, jak innowacje w technologii laserowej stwarzają nowe możliwości dla branży opakowaniowej, umożliwiając dokładniejsze cięcie, grawerowanie i znakowanie.
Co przyda się przy prowadzeniu sklepu stacjonarnego?
Co przyda się przy prowadzeniu sklepu stacjonarnego?
Co przyda się przy uruchamianiu własnej działalności? Przedstawiamy najciekawsze propozycje!
Ostatnie wpisy