Upoluj okazję!

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ubezpieczenia typu direct cieszą się rosnącą popularnością. Szukając odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, warto rozejrzeć się również wśród rozwiązań tego rodzaju. Na czym polegają ubezpieczenia direct? Odkryj istotne informacje na ten temat.

Czym są ubezpieczenia direct?

Ubezpieczenia direct to polisy ubezpieczeniowe, które nabywa się w modelu sprzedaży bezpośredniej, czyli przez internet lub przez telefon. Porównywarki ubezpieczeń, poprzez które wykonać można takie działania, jak porównanie OC, to również jedne z kanałów sprzedaży ubezpieczeń direct. 

Można powiedzieć, że ubezpieczenia direct nie różnią się znacząco od ubezpieczeń, które oferują stacjonarni brokerzy ubezpieczeniowi. Zarówno oferta zawarta stacjonarnie, jak i zdalnie może być objęta identycznymi warunkami. Różnica polega jedynie na metodzie, przy użyciu której dokonamy zakupu polisy. 

Czy ubezpieczenia direct są pełnoprawne?

Oczywiście, że tak. Polisa zakupiona przez kanał bezpośredni jest całkowicie pełnoprawnym i wiążącym dokumentem. Warunki zakupionego ubezpieczenia określają umowa oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

W związku z tym, że ubezpieczenia direct są wiążące, warto pamiętać o tym, by przy ich wykupywaniu podawać prawdziwe informacje, takie same, które podalibyśmy w stacjonarnej placówce ubezpieczalni. Wszelkie dane, które podamy, mogą mieć wpływ na to, jak prezentować się będzie przygotowana dla nas oferta, a także na cenę polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie direct opłacić można na różne sposoby – przelewem bankowym czy kartą płatniczą.

Co wybrać – ubezpieczenie direct czy ubezpieczenie stacjonarne?

Ubezpieczenia direct niosą za sobą wiele korzyści. Idąc do agenta ubezpieczeniowego, możemy dostać ofertę bardzo niewielu firm ubezpieczeniowych, czasem nawet tylko jednej. Częścią kanałów ubezpieczeń direct są z kolei kalkulatory OC i AC, dzięki którym można zapoznać się z ofertami bardzo wielu firm ubezpieczeniowych i w łatwy sposób wybrać tę, która prezentuje się najkorzystniej. Ponadto, ubezpieczenie direct wykupić można całkowicie zdalnie, nie wychodząc z domu i oszczędzić tym samym sporo czasu.

A co w przypadku ubezpieczeń u agentów? Zdecydowaną korzyścią jest to, że w razie jakichkolwiek pytań, mamy blisko siebie eksperta z tej dziedziny. To agent ubezpieczeniowy rozwieje nasze wątpliwości, a także doradzi, która oferta mogłaby być w naszym przypadku najkorzystniejsza. Załatwianie formalności stacjonarnie zajmuje jednak znacznie więcej czasu niż ubezpieczenia direct. Należy zatem samodzielnie rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać metodę, która jest najkorzystniejsza w naszym przypadku.

Znajdź najlepszą polisę ubezpieczeniową dla siebie

Jeśli interesują Cię ubezpieczenia direct, powinieneś skorzystać z usług bardzo popularnej w Polsce porównywarki OC i AC, czyli rankomat.pl. Jest to witryna, której zaufało już wielu klientów. Umożliwia nie tylko solidne rozeznanie się wśród dostępnych ofert, lecz także zakup wybranej z nich. Warto przekonać się, jak korzystne są ubezpieczenia direct właśnie wraz z rankomat.pl.

Upoluj okazję!
Jak wybrać dobrą drukarnię online?
Przy wyborze firmy drukarskiej należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak jakość produktu, czas realizacji i cenę. Dobra firma poligraficzna będzie miała zasoby pozwalające na produkcję wysokiej jakości produktów poligraficznych w przystępnych cenach.
Czytaj Więcej
Upoluj okazję!
Uwaga, jedzie śmieciarka! Grupy, które ratują przedmioty przed wyrzuceniem
Od kilku lat na Facebooku prężnie działa grupa „Uwaga, śmieciarka jedzie”, która pomaga ratować wyrzucone, a wciąż przydatne przedmioty codziennego użytku.
Czytaj Więcej
Upoluj okazję!
Bielizna, która zapewni wsparcie w każdej sytuacji
Odpowiedni dobór bielizny to podstawa, aby zapewnić sobie komfort w każdej sytuacji. Najważniejszy jest wybór właściwego rozmiaru oraz dopasowanie biustonosza do stroju czy okazji. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, dla jakich modeli warto znaleźć miejsce...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *