Upoluj okazję!

Które programy cashback działają naprawdę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy robimy zakupy, staramy się wydawać jak najmniej pieniędzy i polujemy na promocje. Wiele sklepów oferuje stałym klientom unikalne kupony rabatowe, by zachęcić do ponownej wizyty. Ciekawym sposobem na oszczędzanie stały się programy cashback, dzięki którym możemy liczyć na… zwrot części poniesionych kosztów. Sprawdzamy, jak działają takie systemy i czy warto z nich korzystać.

Może brzmieć to dość nieprawdopodobnie, ale idea programów cashback (z ang. zwrot gotówki) opiera się na zwracaniu pieniędzy, które wydali klienci, kupując dany produkt w wybranych sklepach stacjonarnych i internetowych. Zasada działania systemów cashback jest prosta – musimy tylko dołączyć do konkretnego programu i kupować w określonych sklepach, by móc liczyć na zwrot części poniesionych wydatków. W Polsce cashback jest organizowany przez:

  • banki,
  • wystawców kart płatniczych (Visa lub Mastercard/Maestro),
  • specjalne platformy internetowe.

Warto wiedzieć, że termin cashback odnosi się do wypłaty pieniędzy wydanych podczas zakupów w sklepie. Z kolei określenie moneyback jest stosowane w terminologii bankowej.

Systemy cashback i ich działanie mogą budzić wątpliwości, szczególnie jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo. Nie powinniśmy jednak mieć obaw. Tego rodzaju programy są w pełni bezpieczne i wbrew pozorom nie wiążą się ze stratami dla danych marek i sklepów. Wręcz przeciwnie – taki program może przyciągać kolejnych stałych klientów, którzy regularnie będą nabywać produkty tej samej marki. Co ważne, korzystanie z usługi cashback jest bezpłatne.

Wśród zalet systemu cashback z pewnością możemy wymienić:

  • zwrot nawet do 15% oraz atrakcyjne nagrody,
  • darmowe uczestnictwo w programach,
  • możliwość połączenia z kodami rabatowymi,
  • możliwość korzystania z kilku płaszczyzn cashback naraz.

Z kolei za wady można uznać:

  • czasami ograniczony limit zwrotu,
  • konieczność kupowania w określonych sklepach,
  • niekiedy konieczność czekania nawet do 60 dni na zwrot.
stevepb/pixabay.com

Z jakich programów cashback warto korzystać?

Wybraliśmy dwa systemy cashback, z których warto korzystać. Zapoznajcie się z ich krótką charakterystyką i wybierzcie najlepszy dla siebie.

Goodie 

Goodie to usługa cashbackowa wprowadzona w 2016 roku przez Bank Millennium. System umożliwia zwrot części pieniędzy wydanych w określonym sklepie, zazwyczaj jest to około 1–10% wartości netto zakupu. Środki są wpłacane na konto osobiste w Goodie. Po uzbieraniu wymaganej przez system kwoty możemy przelać dostępne pieniądze na dowolne konto bankowe w Polsce. W Goodie mamy dostęp do wielu udogodnień, między innymi smart shoppingu, kodów rabatowych czy gazetek promocyjnych. System jest dostępny w kilkuset sklepach online, takich jak: RTV Euro AGD, Media Expert, CCC, Lidl, Zooplus, Empik czy Hebe.

MyWorld

MyWorld to najpopularniejszy program cashback na świecie, który funkcjonuje już od kilku lat. Wcześniej był znany pod nazwą Cashback World. System umożliwia otrzymanie zwrotu części gotówki po zrobieniu zakupów w takich sklepach jak: Allegro, AliExpress, Booking, Tania Książka, Media Expert, Smyk czy Zooplus. Zazwyczaj otrzymujemy zwrot od 1% do 5% wartości zamówienia. Już po zebraniu 22,50 zł możemy przelać pieniądze na swoje konto bankowe. Dodatkowe korzyści uzyskamy, gdy polecimy system innym osobom.

Zdj. główne: Olichel/pixabay.com

Redaktorka i copywriterka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutu Sztuki PAN. Miłośniczka słów i sztuki w każdym wydaniu. Lubi wszystko, co jest stare, więc często bywa na pchlich targach i marzy o meblach w stylu vintage.
Upoluj okazję!
Jak wybrać dobrą drukarnię online?
Przy wyborze firmy drukarskiej należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak jakość produktu, czas realizacji i cenę. Dobra firma poligraficzna będzie miała zasoby pozwalające na produkcję wysokiej jakości produktów poligraficznych w przystępnych cenach.
Czytaj Więcej
Upoluj okazję!
Uwaga, jedzie śmieciarka! Grupy, które ratują przedmioty przed wyrzuceniem
Od kilku lat na Facebooku prężnie działa grupa „Uwaga, śmieciarka jedzie”, która pomaga ratować wyrzucone, a wciąż przydatne przedmioty codziennego użytku.
Czytaj Więcej
Upoluj okazję!
Bielizna, która zapewni wsparcie w każdej sytuacji
Odpowiedni dobór bielizny to podstawa, aby zapewnić sobie komfort w każdej sytuacji. Najważniejszy jest wybór właściwego rozmiaru oraz dopasowanie biustonosza do stroju czy okazji. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, dla jakich modeli warto znaleźć miejsce...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *