Reklama

Upload – dla kogo ważny jest ten parametr internetu stacjonarnego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Większość osób przeglądając oferty internetu stacjonarnego do domu, zwraca uwagę jedynie na szybkość pobierania danych. Ważny jest jednak również upload. Dlaczego jest on tak istotny i kto powinien zwracać na niego szczególną uwagę? Sprawdź, czy nie jest to dla Ciebie istotny parametr, który zmieni Twoją jakość życia.

Za co odpowiada upload?

Wysyłanie danych internetowych często spotykane jest pod nazwą upload. Poziom tego parametru odpowiada za czas, w którym dane z urządzenia trafiają na serwery czy też na inne sprzęty podłączone do sieci. Upload danych jest niezwykle ważny dla wszystkich, którzy pracują z domu. W praktyce prędkość wysyłania odpowiada za to, jak szybko można przesłać pliki czy też wrzucić je do chmury. Szybkość tego parametru, widoczna jest głównie, gdy udostępnia się jakiś film czy obszerne dokumenty.

Praca i nauka zdalna – poziom uploadu to podstawa

Za co jeszcze odpowiada upload? Za jakość dźwięku i obrazu na spotkaniach prowadzonych na różnych komunikatorach. Jego znaczenie widać głównie w trakcie zajęć zdalnych czy rozmowach z pracy. Im szybszy upload, tym lepsza jakość, którą można uświadczyć na Microsoft Teams, Zoom czy Skype. Lepszy poziom uploadu może wpłynąć na przyjemność z rozmów, które nie będą się zacinać, a płynnie działać przez cały czas spotkania.

Twórcy Internetowi – im większy poziom uploadu, tym lepiej

Poziom uploadu jest niezwykle ważny dla wszystkich osób, które tworzą w internecie. Tyczy się to każdego streamera czy też osób, które nagrywają na platformy typu YouTube. Im lepszy upload, tym szybciej treści dostaną się do internetu. To samo dotyczy wszystkich architektów, montażystów czy projektantów, którzy muszą duże pliki przekazywać dalej. Dzięki dobremu poziomowi uploadu można cieszyć się szybką i bezproblemową pracą, jednocześnie nie tracąc na jakości przygotowanych przez siebie treści.

Gracze – dla nich również ważny jest upload

Dobry Upload to nie tylko kwestia przyjemnej pracy, lecz także rozgrywki. Internet do domu z wysokim poziomem uploadu przydaje się w rozgrywkach multiplayer. Dzięki niemu każdy zaangażowany gracz może brać udział w meczach bez spadków jakości. Zapewnia to nie tylko przyjemną rozgrywkę, lecz także przewagę nad przeciwnikiem ze słabszym internetem.

Jak dobrać poziom wysyłania do własnych potrzeb?

Wszystko zależy od liczby osób w domu i sposobu używania internetu. Jeśli w danym domostwie nikt nie korzysta z komunikatorów, nie ma osób pracujących zdalnie, a wszyscy uczniowie dzielnie spędzają czas w szkolnych ławkach, można nie przejmować się tym parametrem. Jeśli jednak mieszkańcy często używają takich aplikacji jak Microsoft Teams, Zoom czy Skype, a do tego wysyłają duże pliki, warto zwrócić uwagę na poziom uploadu.

Obecnie najczęściej wybierany poziom uploadu sięga minimum 30 Mb/s. Im większy, tym lepiej. W przypadku samego korzystania z takich aplikacji jak Skype mówi się już o 8 Mb/s, potrzebnych do spokojnej rozmowy jednej osoby. Im więcej osób w domu, tym w większy upload lepiej zainwestować. Przełoży się to na płynniejsze korzystanie z internetu, bez żadnych przeszkód i problemów. Szukając najlepszej oferty zajrzyj na stronę Komórkomat, dzięki której dokonasz najlepszego wyboru.

Fot.: Đức Trịnh/unsplash.com

Polecane artykuły
Reklama

Najważniejsze informacje o ochronie dóbr osobistych

Szukasz informacji na temat naruszania dóbr osobistych? Sprawdź, czym są i do kogo zgłosić się po pomoc, jeżeli jesteś poszkodowany.
Czytaj Więcej
Reklama

Strony internetowe – poznaj metody ich promocji i zyskaj odbiorców!

Możesz zaprojektować zupełnie wyjątkową stronę internetową – wyróżniającą się pod względem oferty, wywołującą dobre emocje podczas przeglądania, przejrzystą i intuicyjną dla użytkownika. Niestety to zazwyczaj nie wystarczy, by witrynę odwiedzały tłumy osób. Potrzebna jest promocja...
Czytaj Więcej
Reklama

Jakie działania firmy warto przenieść online?

Dzisiejszy świat funkcjonuje przede wszystkim online, dlatego należy iść z duchem czasu i przenieść do Internetu również swój biznes. Zobacz, jakie działania w firmie warto przenieść do Sieci.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *