Reklama

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ubezpieczenia typu direct cieszą się rosnącą popularnością. Szukając odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, warto rozejrzeć się również wśród rozwiązań tego rodzaju. Na czym polegają ubezpieczenia direct? Odkryj istotne informacje na ten temat.

Czym są ubezpieczenia direct?

Ubezpieczenia direct to polisy ubezpieczeniowe, które nabywa się w modelu sprzedaży bezpośredniej, czyli przez internet lub przez telefon. Porównywarki ubezpieczeń, poprzez które wykonać można takie działania, jak porównanie OC, to również jedne z kanałów sprzedaży ubezpieczeń direct. 

Można powiedzieć, że ubezpieczenia direct nie różnią się znacząco od ubezpieczeń, które oferują stacjonarni brokerzy ubezpieczeniowi. Zarówno oferta zawarta stacjonarnie, jak i zdalnie może być objęta identycznymi warunkami. Różnica polega jedynie na metodzie, przy użyciu której dokonamy zakupu polisy. 

Czy ubezpieczenia direct są pełnoprawne?

Oczywiście, że tak. Polisa zakupiona przez kanał bezpośredni jest całkowicie pełnoprawnym i wiążącym dokumentem. Warunki zakupionego ubezpieczenia określają umowa oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

W związku z tym, że ubezpieczenia direct są wiążące, warto pamiętać o tym, by przy ich wykupywaniu podawać prawdziwe informacje, takie same, które podalibyśmy w stacjonarnej placówce ubezpieczalni. Wszelkie dane, które podamy, mogą mieć wpływ na to, jak prezentować się będzie przygotowana dla nas oferta, a także na cenę polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie direct opłacić można na różne sposoby – przelewem bankowym czy kartą płatniczą.

Co wybrać – ubezpieczenie direct czy ubezpieczenie stacjonarne?

Ubezpieczenia direct niosą za sobą wiele korzyści. Idąc do agenta ubezpieczeniowego, możemy dostać ofertę bardzo niewielu firm ubezpieczeniowych, czasem nawet tylko jednej. Częścią kanałów ubezpieczeń direct są z kolei kalkulatory OC i AC, dzięki którym można zapoznać się z ofertami bardzo wielu firm ubezpieczeniowych i w łatwy sposób wybrać tę, która prezentuje się najkorzystniej. Ponadto, ubezpieczenie direct wykupić można całkowicie zdalnie, nie wychodząc z domu i oszczędzić tym samym sporo czasu.

A co w przypadku ubezpieczeń u agentów? Zdecydowaną korzyścią jest to, że w razie jakichkolwiek pytań, mamy blisko siebie eksperta z tej dziedziny. To agent ubezpieczeniowy rozwieje nasze wątpliwości, a także doradzi, która oferta mogłaby być w naszym przypadku najkorzystniejsza. Załatwianie formalności stacjonarnie zajmuje jednak znacznie więcej czasu niż ubezpieczenia direct. Należy zatem samodzielnie rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać metodę, która jest najkorzystniejsza w naszym przypadku.

Znajdź najlepszą polisę ubezpieczeniową dla siebie

Jeśli interesują Cię ubezpieczenia direct, powinieneś skorzystać z usług bardzo popularnej w Polsce porównywarki OC i AC, czyli rankomat.pl. Jest to witryna, której zaufało już wielu klientów. Umożliwia nie tylko solidne rozeznanie się wśród dostępnych ofert, lecz także zakup wybranej z nich. Warto przekonać się, jak korzystne są ubezpieczenia direct właśnie wraz z rankomat.pl.

Polecane artykuły
Reklama

Jak wybrać dobrą drukarnię online?

Przy wyborze firmy drukarskiej należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak jakość produktu, czas realizacji i cenę. Dobra firma poligraficzna będzie miała zasoby pozwalające na produkcję wysokiej jakości produktów poligraficznych w przystępnych cenach.
Czytaj Więcej
Reklama

Strony internetowe, niezbędny element wizerunku każdej firmy, korzystnie wpływający na wzrost sprzedaży

Firmy chcące odnieść sukces muszą przede wszystkim zdobyć zaufanie i uznanie swoich klientów. Służy temu między innymi przedstawienie oferty w sposób atrakcyjny dla konsumentów, co można zrobić poprzez stworzenie przyjaznej dla użytkowników strony internetowej.
Czytaj Więcej
Reklama

Jakie są rodzaje druku?

Druk offsetowy, druk UV, druk cyfrowy, a może sitodruk? Sprawdź, jakie wady i zalety mają różne metody drukowania i postaw na tę, która sprawdzi się najlepiej do Twoich projektów.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *