Reklama

Na jakie leki można uzyskać receptę online?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

E-recepta to elektroniczna recepta, na której nie tylko klarownie są przedstawione wszystkie informacje, ale jest również dużym ułatwieniem dla pacjentów, którym zależy na czasie. Warto dowiedzieć się, na jakie leki można uzyskać receptę online.

Jak ubiegać się o receptę online?

Recepta online może być zrealizowana na kilka sposobów. Można skonsultować się telefonicznie z lekarzem lub przez czat wideo. Inną, szybszą ewentualnością jest rejestracja na stronie Receptomat oraz wypełnienie formularza zastępującego wywiad medyczny. Kwestionariusz nie jest długi, a przy tym pytania są bardzo proste i łatwe to uzupełnienia. Trwa to zaledwie kilka minut, podobnie jak decyzja lekarza o akceptacji ankiety. Najczęściej procedura trwa pięć minut, choć, jeżeli jest więcej kwestionariuszy do zatwierdzenia lub odrzucenia, oczekiwanie może wydłużyć się do kilkudziesięciu minut.

Za sprawą e-konsultacji można również zdobyć receptę online na leki, których przepisanie mógłby odmówić lekarz z przychodni, powołując się na klauzulę sumienia, tak jak to się dzieje na przykład w przypadku leków antykoncepcyjnych. Na stronie Receptomat nie dojdzie do takiej sytuacji. Formularz online może zostać odrzucony tylko w przypadku braku uzasadnienia na przepisanie danego leku.

Realizowanie e-recepty online w aptece

Po wystawieniu e-recepty pacjent otrzyma drogą elektroniczną, za pośrednictwem powiadomienia SMS, informację o czterocyfrowym kodzie, który należy podać farmaceucie wraz z numerem PESEL. Receptę online można zrealizować w każdej aptece w Polsce, niezależnie od aktualnego miejsca pobytu. Warto przy tym jednak pamiętać, że wydawanie leków na recepcie długoterminowej powinno być realizowane tylko w jednej wybranej aptece, jeżeli zamierza się przychodzić regularnie po nowe opakowanie. E-receptę w aptece może zrealizować również osoba trzecia bez potrzeby posiadania specjalnego oświadczenia. Wystarczy, że poda farmaceucie kod e-recepty oraz numer PESEL osoby, na którą została wystawiona.

Zdecydowanym plusem e-recepty jest to, że bardzo rzadko pojawiają się na niej jakiekolwiek błędy. Są to wyjątkowe przypadki, z racji tego, że wszystkie informacje są już wpisywane automatycznie, a nie ręcznie przez lekarza. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że farmaceuta odmówi wydania leku lub będzie konieczne ponowne udanie się do lekarza w celu anulowania i wystawienia nowej e-recepty.

E-recepta online – na jakie leki można ją uzyskać?

E-receptę można otrzymać na wszystkie leki, które są dostępne w aptekach i nie mogą być sprzedane bez recepty. Na stronie https://receptomat.pl/ można w prosty sposób odszukać potrzebny lek. Wystarczy wpisać konkretną poszukiwaną nazwę, wskazać objawy w formularzu lub od razu zaznaczyć jedną z dostępnych na liście przypadłości. Po sprawdzeniu kwestionariusza przez lekarza będzie on wiedział, jaki lek jest konieczny lub czy wskazany może być wystawiony dla danego pacjenta na receptę. Należy przy tym pamiętać, że jest to strona wyłącznie do wystawiania e-recepty. Nie jest apteką ani nie zajmuje się sprzedażą leków online.

Fot.: Christine Sandu/unsplash.com

Polecane artykuły
Reklama

Najważniejsze informacje o ochronie dóbr osobistych

Szukasz informacji na temat naruszania dóbr osobistych? Sprawdź, czym są i do kogo zgłosić się po pomoc, jeżeli jesteś poszkodowany.
Czytaj Więcej
Reklama

Strony internetowe – poznaj metody ich promocji i zyskaj odbiorców!

Możesz zaprojektować zupełnie wyjątkową stronę internetową – wyróżniającą się pod względem oferty, wywołującą dobre emocje podczas przeglądania, przejrzystą i intuicyjną dla użytkownika. Niestety to zazwyczaj nie wystarczy, by witrynę odwiedzały tłumy osób. Potrzebna jest promocja...
Czytaj Więcej
Reklama

Jakie działania firmy warto przenieść online?

Dzisiejszy świat funkcjonuje przede wszystkim online, dlatego należy iść z duchem czasu i przenieść do Internetu również swój biznes. Zobacz, jakie działania w firmie warto przenieść do Sieci.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *