Prawa konsumenta

Książka o polskich konsumentach. Co się w niej znalazło?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Badanie rynku. Jak zrozumieć konsumenta?” to kompleksowe opracowanie pozwalające zrozumieć, na jakim etapie są w Polsce badania rynku, zachowań konsumentów i co można z tą wiedzą zrobić.

Za wydaną w zeszłym roku książką pt. „Badanie rynku. Jak zrozumieć konsumenta?”, stoi ponad pięćdziesięciu ekspertów na co dzień związanych z Polskim Towarzystwem Badaczy Rynku i Opinii. To właśnie gremium od lat tworzy branżę badań marketingowych w naszym kraju. Dzięki publikacji mamy szansę uczyć się od najlepszych.

Książka porządkuje aktualną bazę wiedzy o badaniach rynku i opisuje dobre praktyki, które warto stosować, aby efektywnie docierać do konsumentów. Publikacja stwarza możliwość poznania metod i technik badawczych w różnych obszarach biznesowych. Technicznie książka podzielona została na cztery części:

  • Opis elementów procesu badawczego – od przygotowań, aż po przedstawianie wyników badania.
  • Szeroki przewodnik po metodach badawczych – od prostych i powszechnie znanych, po bardzo specjalistyczne.
  • Pytania i odpowiedzi – pytania ze świata biznesu, od praktyków, odpowiedzi naukowców, przez pryzmat badacza.
  • Słownik – objaśnienie kluczowych zagadnień i pojęć.

Ponadto publikacja została wzbogacona o liczne cytaty ekspertów, przykłady z życia wzięte oraz ćwiczenia. Te ostatnie sprawiają, że książka nabiera podręcznikowego charakteru. Idealnie nada się dla studentów i pomoże zrozumieć poszczególne zagadnienia w praktyce.

Zdj. główne: Lukas/pexels.com

Swoje gospodarstwo domowe stara się prowadzić w sposób zrównoważony i z poszanowaniem zasad ekologii. Ma nadzieję, że wielkie koncerny przestaną, pewnego dnia, na masową skalę pakować produkty w kilometry plastiku. Chciałaby mieć okazję wychować dzieci w otoczeniu nieskażonej przyrody.
Prawa konsumenta
Ochrona praw konsumenta - Twoje prawa przy zakupach online i stacjonarnych
Ochrona praw konsumenta to ważna kwestia, którą każdy z nas powinien znać, zarówno podczas zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. W tym artykule przedstawimy prawa konsumenta przy zakupach oraz sposoby, jak możemy skutecznie chronić swoje prawa.
Czytaj Więcej
Prawa konsumenta
Czego wymaga Kodeks Dobrych Praktyk dla franczyzobiorców?
W 2021 roku przedstawiono Kodeks Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy. Sprawdzamy, co dokładnie reguluje ten dokument.
Czytaj Więcej
Prawa konsumenta
Najważniejsze informacje o ochronie dóbr osobistych
Szukasz informacji na temat naruszania dóbr osobistych? Sprawdź, czym są i do kogo zgłosić się po pomoc, jeżeli jesteś poszkodowany.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *