Jak wygląda proces tworzenia produktu?

Inne
Jak wygląda proces tworzenia produktu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Opracowanie nowego produktu jest ekscytującym, ale wymagającym przedsięwzięciem. Każdy nowy produkt jest wyjątkowy na wszystkich etapach, od pomysłu do opracowania i stworzenia prototypu. Istnieje jednak ogólny proces, który pomoże ci poruszać się po tej ścieżce w najbardziej efektywny sposób.

Jak rozpocząć? O czym warto wiedzieć?

Proces rozwoju produktu rozpoczyna się od pojawienia się pomysłu. Na wstępnym etapie przedstawiane są koncepcje produktu, które następnie są kolektywnie omawiane z uwzględnieniem potrzeb klientów, czynników cenowych oraz wyników badań rynkowych. Na wstępnym etapie należy wziąć pod uwagę:

• Rynek docelowy. Ważne jest zdefiniowanie portretu klienta na samym początku procesu, aby sformułować koncepcję produktu uwzględniającą potrzeby takiej osoby.

• Istniejące produkty. Po sformułowaniu koncepcji nowego produktu pożądana jest ocena portfolio istniejących opcji. Czy istnieją produkty, które rozwiązują podobne problemy? Jeśli tak, w jaki sposób produkt będzie się od nich różnić? Sukces nowej koncepcji zależy od odpowiedzi na te pytania.

• Funkcjonalność. Oceń estetykę swojego produktu i zastanów się, jak może zainteresować potencjalnych nabywców.

• Metoda SCAMPERA. Projektowanie nowego produktu wymaga pracy kolektywnej. Użyj techniki burzy mózgów, aby udoskonalić swój pomysł, co obejmuje różne działania dotyczące koncepcji produktu.

Najważniejszy jest pomysł

Następnie można przystąpić do definiowania samego produktu. Głównym celem tego procesu jest opracowanie strategii dla produktu. Na tym etapie ważne jest ustalenie następujących aspektów:

• Analiza biznesowa polega na opracowaniu strategii dystrybucji produktów, strategii e-commerce oraz głębszej analizie konkurencji.

• Proponowana wartość produktu. Zastanów się, czym produkt różni się od analogów na rynku. Określając wartość produktu, można kierować się badaniami rynkowymi i opracowywaniem strategii marketingowej.

• Kryteria sukcesu. Aby zmierzyć i ocenić sukces wprowadzenia produktu na rynek, należy z góry jasno zdefiniować odpowiednie kryteria. Czy są jakieś kluczowe wskaźniki, na które należy zwrócić uwagę?

• Strategia marketingowa. Przeprowadź burzę mózgów nad strategią marketingową dostosowaną do twoich potrzeb. Zdecyduj, za pomocą których kanałów będziesz promować swój produkt, takich jak media społecznościowe czy blogi.

Badania konkurencji

Projektowanie nowego produktu wymaga zbadania rynku i porównania produktu z tymi, które oferuje konkurencja. Następnie możesz zacząć tworzyć plan rozwoju. Innymi słowy, musisz zrozumieć, w jaki sposób będziesz przydzielać zadania. Jednym ze sposobów planowania zadań i szacowania terminów jest zastosowanie metody ścieżki krytycznej.

Kolejnym krokiem w tym procesie jest ocena strategii produktowej na podstawie wyników studium wykonalności. Ustalenie, czy proponowany zakres prac może zostać zrealizowany w założonym terminie.

Wstępny projekt produktu – weryfikacja i testowanie

Na etapie wstępnej decyzji projektowej interesariusze projektu wspólnie przygotowują makietę produktu w oparciu o prototyp o minimalnej opłacalności. Projekt powinien być tworzony z uwzględnieniem grupy docelowej. Udany projekt może wymagać kilku prorotypów przed znalezieniem odpowiedniego rozwiązania.

Znalezienie materiałów odgrywa ważną rolę w opracowaniu początkowego układu. Może to być współpraca z różnymi dostawcami, zamawianie materiałów lub tworzenie własnych. Ponieważ materiały mogą pochodzić z różnych miejsc, konieczne jest rejestrowanie ich wykorzystania we wspólnej przestrzeni, aby później, w razie potrzeby, znaleźć potrzebne informacje. Aby wstępne rozwiązanie projektowe przebiegało zgodnie z planem, niezbędne jest utrzymanie stałej komunikacji w fazie rozwoju. Po ukończeniu projektu poproś kierownictwo i interesariuszy projektu o podzielenie się swoimi pierwszymi wrażeniami. Następnie możliwe będzie wprowadzanie niezbędnych zmian w rozwiązaniu konstrukcyjnym, aż do momentu, gdy produkt będzie gotowy do wdrożenia. Po zatwierdzeniu projektu i przygotowaniu go do wysłania można przejść do etapu zatwierdzenia, czyli ostatecznego przetestowania produktu przed jego wprowadzeniem na rynek.

Czas na komercjalizację!

Nadszedł czas, aby rozpocząć komercjalizację konceptu, czyli wprowadzić produkt na rynek i umieścić go na swojej stronie internetowej. Do tego czasu musisz zakończyć prace nad rozwiązaniem projektowym oraz przetestować jakość strategii rozwoju i marketingu. Musisz być w pełni pewny ostatecznej wersji produktu i gotowy do jej wyprodukowania.

Po zakończeniu opracowywania produktu i gotowości do pracy zespół programistów wdraża komponenty e-commerce w produkcie. Może to wymagać dodatkowych testów, aby upewnić się, że gotowy produkt działa zgodnie z planem. Kiedy produkt pojawi się na rynku, to, pozostaje ci zmierzyć sukces na podstawie kryteriów, które zostały pierwotnie sformułowane.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nie wszystkie E w składzie są szkodliwe. Których lepiej unikać?
Nie wszystkie E w składzie są szkodliwe. Których lepiej unikać?
Podpowiadamy, jak odszyfrować E-dodatki. Dowiedz się, kto Ci wrogiem, a kto przyjacielem!
Plan redukcji emisji CO2. Kto wspiera projekt Ad Net Zero?
Plan redukcji emisji CO2. Kto wspiera projekt Ad Net Zero?
Brytyjska branża reklamowa uruchomiła projekt Ad Net Zero. Przeczytaj, kto przystąpił do tego projektu.
Jak technologia laserowa rewolucjonizuje procesy w przemyśle opakowaniowym?
Jak technologia laserowa rewolucjonizuje procesy w przemyśle opakowaniowym?
Poznaj, jak innowacje w technologii laserowej stwarzają nowe możliwości dla branży opakowaniowej, umożliwiając dokładniejsze cięcie, grawerowanie i znakowanie.
Ostatnie wpisy