Ekonewsy

Zmiany w Kauflandzie. Koniec z jajami z chowu klatkowego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kaufland uczynił kolejny krok w trosce o środowisko, dobrostan zwierząt i konsumentów. Sieć całkowicie wycofa ze sprzedaży jaja z chowu klatkowego.

Sieć sklepów Kaufland oraz jej partnerzy zapowiedzieli zmiany w sprzedaży jaj. Od początku 2022 roku z półek stopniowo znikają jaja z chowu klatkowego, czyli tak zwane trójki. Jest to kolejny krok sieci w stronę zrównoważonej produkcji żywności oraz wyraz troski o zwierzęta i nas – konsumentów.

Kaufland nie po raz pierwszy wdraża proekologiczne i pro konsumenckie regulacje. Głośna była np. okołoświąteczna akcja rezygnacji ze sprzedaży żywych karpi. Kolejną inicjatywą było odejście od sprzedaży mięsa kaczek i gęsi oraz ich przetworów, jeżeli zwierzęta były poddawane przymusowemu tuczeniu.

Świeże jaja? Tylko ekologiczne!

Kaufland od pierwszej połowy 2022 roku zamierza handlować wyłącznie jajami z chowu ściółkowego, ekologicznego lub z wolnego wybiegu. Jednak nie tylko świeże jaja mają być eko. Produkty marki własnej Kauflandu, czyli K-Classic, także mają mieć w składzie lepsze jaja.

Nie wszyscy wiedzą, że już dziś w niektórych produktach marki K-Classic nie znajdziemy jaj z chowu klatkowego. Do produktów opartych na lepszych jajach należą niektóre makarony, gofry, mleczne bułki, biszkopty, a także majonez czy pasta jajeczna. Warto zwracać uwagę na oznaczenia na opakowaniach produktów tej marki.

Zdj. główne: Kaboompics .com/pexels.com

Swoje gospodarstwo domowe stara się prowadzić w sposób zrównoważony i z poszanowaniem zasad ekologii. Ma nadzieję, że wielkie koncerny przestaną, pewnego dnia, na masową skalę pakować produkty w kilometry plastiku. Chciałaby mieć okazję wychować dzieci w otoczeniu nieskażonej przyrody.
Ekonewsy
Sklep Zero Waste - co znajdziesz w jego ofercie?
Sklep Zero Waste to miejsce, które staje się coraz popularniejsze wśród osób, które zwracają uwagę na ekologię i chcą zmniejszyć ilość produkowanych przez siebie odpadów. W sklepie Zero Waste można znaleźć szeroki wybór produktów, które pomogą Ci prowadzić bardziej ekologiczny styl życia.
Czytaj Więcej
Ekonewsy
Naklejki antypoślizgowe - gdzie warto je wybrać?
Dlaczego warto wybrać naklejki antypoślizgowe? Gdzie je stosować? Na te pytania odpowiemy w poniższym poradniku!
Czytaj Więcej
Ekonewsy
Działalność gospodarcza za granicą – co musisz wiedzieć?
Chcesz założyć firmę za granicą? Najpierw zapoznaj się z naszym artykułem. Dowiesz się z niego wszystkich niezbędnych informacji!
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *