Ekonewsy

Walka o świeże powietrze? Mieszkańcy Małopolski rozpoczęli batalię!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkańcy małopolski postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. 20 osób wytoczyło sprawę sądową przeciwko odroczeniu terminu nakazu likwidacji kopciuchów. Już w 2017 roku władze województwa obiecywały zlikwidować problem smogu do 2023 roku.

O czyste powietrze postanowili zawalczyć mieszkańcy powiatu krakowskiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, tarnowskiego oraz tatrzańskiego. Jak wskazuje raport Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, ogromny poziom zanieczyszczenia powietrza w małopolsce jest spowodowany głównie emisjami z sektora komunalno-bytowego, co jednoznacznie wskazuje na wspomniane już kopciuchy. Również położenie regionu jedynie intensyfikuje problem.

Stopień zanieczyszczenia powietrza, który znacznie wykracza poza dozwolone normy to przede wszystkim zagrożenie dla dzieci, emerytów oraz osób cierpiących na zaburzenia krążeniowo-oddechowe.

Skarga ze strony mieszkańców małopolski już odbiła się szerokim echem w Polsce – do podobnych działań zamierza również przystąpić Kraków.

Zdjęcie główne: Call Me Fred/unsplash.com

Polecane artykuły
Ekonewsy

Jak firma może być eko?

W artykule znajdziesz rozwiązania, które możesz wdrożyć, aby zorganizować działanie Twojego przedsiębiorstwa w sposób ekologiczny. Zainspiruj się i już dziś podejmij działania na rzecz środowiska.
Czytaj Więcej
Ekonewsy

„Miłe łąki na balkony” i „Nanołączki". Krakowianie dostali aż 40 tys. opakowań z nasionami!

Łąka na wyciągniecie ręki. Stwórz własną na parapecie lub na balkonie. Sprawdź, dlaczego krakowianie już to robią!
Czytaj Więcej
Ekonewsy

Zmiany w Kauflandzie. Koniec z jajami z chowu klatkowego

Kaufland odchodzi od sprzedaży jaj trójek. Od teraz w asortymencie sieci tylko eko jaja!
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *