Ekonewsy

Walka o świeże powietrze? Mieszkańcy Małopolski rozpoczęli batalię!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkańcy małopolski postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. 20 osób wytoczyło sprawę sądową przeciwko odroczeniu terminu nakazu likwidacji kopciuchów. Już w 2017 roku władze województwa obiecywały zlikwidować problem smogu do 2023 roku.

O czyste powietrze postanowili zawalczyć mieszkańcy powiatu krakowskiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, tarnowskiego oraz tatrzańskiego. Jak wskazuje raport Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, ogromny poziom zanieczyszczenia powietrza w małopolsce jest spowodowany głównie emisjami z sektora komunalno-bytowego, co jednoznacznie wskazuje na wspomniane już kopciuchy. Również położenie regionu jedynie intensyfikuje problem.

Stopień zanieczyszczenia powietrza, który znacznie wykracza poza dozwolone normy to przede wszystkim zagrożenie dla dzieci, emerytów oraz osób cierpiących na zaburzenia krążeniowo-oddechowe.

Skarga ze strony mieszkańców małopolski już odbiła się szerokim echem w Polsce – do podobnych działań zamierza również przystąpić Kraków.

Zdjęcie główne: Call Me Fred/unsplash.com

Ekonewsy
Jak ekonomiczne i skuteczne technologie zmieniają przemysł poligraficzny?
Odkryj, jak innowacje technologiczne przyczyniają się do poprawy efektywności i redukcji kosztów w przemyśle poligraficznym, tworząc nową erę druku.
Czytaj Więcej
Ekonewsy
Kubki papierowe, czyli ekologiczna i praktyczna alternatywa dla plastikowych produktów
Zastanawiasz się, dlaczego kubki papierowe są tak ważne? Przekonajmy się razem.
Czytaj Więcej
Ekonewsy
Naczynia jednorazowe ekologiczne i ich zalety! Wspólnie możemy zadbać o planetę
W tym artykule przyjrzymy się naczyniom jednorazowym ekologicznym i ich zaletom, a także sposobom, w jakie możemy wspólnie zadbać o naszą planetę.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *