Ekonewsy

W Carrefour kupisz wodę w szklanych butelkach zwrotnych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Carrefour Polska wprowadza do sprzedaży wodę w szklanych butelkach o pojemności 1l, na które obowiązuje system kaucyjny.

Na półkach sklepowych ukazała się woda gazowana Jurajska o pojemności 1l, w opakowaniu wykonanym ze szkła. Zarówno szklane butelki, jak i skrzynki służące do ich transportu podlegają systemowi kaucyjnemu.

Jak to działa?

Podczas pierwszego zakupu wspomnianej wody Jurajskiej w supermarketach i hipermarketach Carrefour wnosisz opłatę za butelki i ewentualną skrzynkę, służącą do transportu kilku butelek wody. Natomiast przy kolejnych zakupach wymieniasz je już na pełne opakowania, bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Cała akcja to zamierzone działanie sieci Carrefour, które ma na celu aktywizowanie Polaków w działania proekologiczne, a także zachęcenie do selektywnej zbiórki odpadów, w celu ich dalszego recyklingu. Działania te mają również przekonać społeczeństwo do wspólnego dbania o środowisko.

źródło: pexels.com

To kolejne konkretne działanie sieci w kierunku ekologii. Poprzednia usługa, polegająca na odbiorze butelek zwrotnych bez okazanie paragonu, spotkała się z pozytywnym odbiorem społeczeństwa.

Inicjatywa Carrefour to działanie, które wpisuje się w realizację programu „STOP Marnotrawstwu„. W jego ramach sieć supermarketów od 2013 roku prowadzi przedsięwzięcia zapobiegające marnowaniu zasobów naszej planety. Działania te zostały wyróżnione w Raporcie Dobrych Praktyk FOB w 2019 roku.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku zarządzanie informacją w nowych mediach. Rosnąca liczba użytkowników na portalu to jej motor napędowy do działania. Rozwijające się media społecznościowe, jakościowy content marketing oraz zagadnienia związane z influencer marketingiem niejednokrotnie spędzają jej sen z powiek. Stara się przemycać do swojego życia codziennego coraz to nowsze ekologiczne przyzwyczajenia, np. poprzez powtórne wykorzystanie fusów z kawy czy nadanie drugiego życia szklanym pojemnikom po kosmetykach.
Ekonewsy
Jak ekonomiczne i skuteczne technologie zmieniają przemysł poligraficzny?
Odkryj, jak innowacje technologiczne przyczyniają się do poprawy efektywności i redukcji kosztów w przemyśle poligraficznym, tworząc nową erę druku.
Czytaj Więcej
Ekonewsy
Kubki papierowe, czyli ekologiczna i praktyczna alternatywa dla plastikowych produktów
Zastanawiasz się, dlaczego kubki papierowe są tak ważne? Przekonajmy się razem.
Czytaj Więcej
Ekonewsy
Naczynia jednorazowe ekologiczne i ich zalety! Wspólnie możemy zadbać o planetę
W tym artykule przyjrzymy się naczyniom jednorazowym ekologicznym i ich zaletom, a także sposobom, w jakie możemy wspólnie zadbać o naszą planetę.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *