Ekonewsy

„Miłe łąki na balkony” i „Nanołączki”. Krakowianie dostali aż 40 tys. opakowań z nasionami!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej mówi się o łąkach kwietnych. Ich walory estetyczne i ekologiczne są nie do przecenienia. Mieszkańcy Krakowa w 2021 mieli okazję stworzyć własną łąkę w przydomowym ogródku lub na balkonie. Całkiem za darmo!

40 tysięcy opakowań z nasionami. Właśnie tyle rozdał Krakowski Zarząd Zieleni Miejskiej. Miasto wraz z Fundacją Kwietna oraz agencją Ancymony zainicjowali akcję o wdzięcznym tytule: „Miłe łąki na balkony”. Celem inicjatywy było zachęcenie mieszkańców do ukwiecenia swoich balkonów. Wszystko w trosce o środowisko i estetykę miejskiej dżungli!

Łąka to życie

Kwietna łąka to nie tylko uczta dla oka lub nosa. Chociaż jest to niepodważalny walor estetyczny dla nas i dla mieszkańców miasta, którzy będą mijać nasz balkon. Bez wątpienia łąka to bogactwo różnorodności i ostoja dla owadów. W szczególności tych, których los nie jest nam obojętny – owadów zapylających. Łąka nie potrzebuje specjalnych warunków, aby pięknie rosnąć. Jeśli tylko mamy doniczkę, ziemię i chęci, możemy stworzyć własną łąkę!

Nanołączka

W tym roku Kraków ponownie zachęca do ukwiecania balkonów! Mieszkańcy Krakowa mogą odbierać paczki z nasionami w ramach ogólnopolskiej akcji „Nanołączka” w wielu punktach w mieście. W akcję włączyły się kawiarnie, knajpki i osiedlowe kluby. Pełną listę miejsc można odnaleźć tutaj.

Zdj. główne: Kristine Cinate/unsplash.com

Swoje gospodarstwo domowe stara się prowadzić w sposób zrównoważony i z poszanowaniem zasad ekologii. Ma nadzieję, że wielkie koncerny przestaną, pewnego dnia, na masową skalę pakować produkty w kilometry plastiku. Chciałaby mieć okazję wychować dzieci w otoczeniu nieskażonej przyrody.
Martyna Świerc
Polecane artykuły
Ekonewsy

Samochody elektryczne. Czy to na pewno dobry pomysł?

Samochody elektryczne uznaje się za wydajne i niedrogie w utrzymaniu, nie brakuje im jednak wad. Sprawdzamy, czy zakup elektrycznego pojazdu to na pewno dobry pomysł.
Czytaj Więcej
Ekonewsy

Jak firma może być eko?

W artykule znajdziesz rozwiązania, które możesz wdrożyć, aby zorganizować działanie Twojego przedsiębiorstwa w sposób ekologiczny. Zainspiruj się i już dziś podejmij działania na rzecz środowiska.
Czytaj Więcej
Ekonewsy

Jakich składników nie mogą zawierać kosmetyki wegańskie?

Określenia na etykietach potrafią zmylić najbardziej świadomych konsumentów. Dlatego sprawdź, czego nie powinny zawierać Twoje wegańskie kosmetyki, aby naprawdę takimi być!
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *