Ekonewsy

„Miłe łąki na balkony” i „Nanołączki”. Krakowianie dostali aż 40 tys. opakowań z nasionami!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej mówi się o łąkach kwietnych. Ich walory estetyczne i ekologiczne są nie do przecenienia. Mieszkańcy Krakowa w 2021 mieli okazję stworzyć własną łąkę w przydomowym ogródku lub na balkonie. Całkiem za darmo!

40 tysięcy opakowań z nasionami. Właśnie tyle rozdał Krakowski Zarząd Zieleni Miejskiej. Miasto wraz z Fundacją Kwietna oraz agencją Ancymony zainicjowali akcję o wdzięcznym tytule: „Miłe łąki na balkony”. Celem inicjatywy było zachęcenie mieszkańców do ukwiecenia swoich balkonów. Wszystko w trosce o środowisko i estetykę miejskiej dżungli!

Łąka to życie

Kwietna łąka to nie tylko uczta dla oka lub nosa. Chociaż jest to niepodważalny walor estetyczny dla nas i dla mieszkańców miasta, którzy będą mijać nasz balkon. Bez wątpienia łąka to bogactwo różnorodności i ostoja dla owadów. W szczególności tych, których los nie jest nam obojętny – owadów zapylających. Łąka nie potrzebuje specjalnych warunków, aby pięknie rosnąć. Jeśli tylko mamy doniczkę, ziemię i chęci, możemy stworzyć własną łąkę!

Nanołączka

W tym roku Kraków ponownie zachęca do ukwiecania balkonów! Mieszkańcy Krakowa mogą odbierać paczki z nasionami w ramach ogólnopolskiej akcji „Nanołączka” w wielu punktach w mieście. W akcję włączyły się kawiarnie, knajpki i osiedlowe kluby. Pełną listę miejsc można odnaleźć tutaj.

Zdj. główne: Kristine Cinate/unsplash.com

Swoje gospodarstwo domowe stara się prowadzić w sposób zrównoważony i z poszanowaniem zasad ekologii. Ma nadzieję, że wielkie koncerny przestaną, pewnego dnia, na masową skalę pakować produkty w kilometry plastiku. Chciałaby mieć okazję wychować dzieci w otoczeniu nieskażonej przyrody.
Ekonewsy
Jak ekonomiczne i skuteczne technologie zmieniają przemysł poligraficzny?
Odkryj, jak innowacje technologiczne przyczyniają się do poprawy efektywności i redukcji kosztów w przemyśle poligraficznym, tworząc nową erę druku.
Czytaj Więcej
Ekonewsy
Kubki papierowe, czyli ekologiczna i praktyczna alternatywa dla plastikowych produktów
Zastanawiasz się, dlaczego kubki papierowe są tak ważne? Przekonajmy się razem.
Czytaj Więcej
Ekonewsy
Naczynia jednorazowe ekologiczne i ich zalety! Wspólnie możemy zadbać o planetę
W tym artykule przyjrzymy się naczyniom jednorazowym ekologicznym i ich zaletom, a także sposobom, w jakie możemy wspólnie zadbać o naszą planetę.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *