Działania SEO

Certyfikat SSL – czym jest i jakie ma zalety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Certyfikat SSL to potwierdzenie wiarygodności Twojej domeny. Dzięki niemu jesteś w stanie szyfrować połączenia i poufność danych. Jest to szczególnie ważne w przypadku działalności z sektora e-commerce. Dowiedz się więc, czym dokładnie jest certyfikat SSL oraz jakie są jego największe zalety.

Czym dokładnie jest certyfikat SSL?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym dokładnie jest certyfikat SSL. Jest to nic innego jak plik komputerowy lub część kodu, który pełni dwa podstawowe zadania. Jednym z nich jest autoryzacja i weryfikacja. Zawiera on bowiem informacje o autentyczności danych prezentowanych na stronie. Przed przyznaniem certyfikatu wszystkie dane są bardzo rygorystycznie weryfikowane, dzięki czemu można mieć pewność, że certyfikat jest w pełni zaufany. Drugim zadaniem SSL jest szyfrowanie danych. Certyfikat ten odpowiada bowiem za szyfrowanie danych przesyłanych pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem, w taki sposób, aby nikt nie mógł ich odczytać, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo połączenia. 

Jeśli jesteś zainteresowany certyfikatem SSL dla swojej witryny, to koniecznie sprawdź ofertę https://rapiddc.pl/.

Zalety certyfikatu SSL

Certyfikacja SSL może przynieść Tobie oraz Twojej witrynie sporo korzyści. Przede wszystkim dzięki certyfikacji SSL Twoja strona będzie w pełni zgodna z przepisami zawartymi w RODO. Co prawda RODO nie nakazuje wprost posiadania takiego certyfikatu, jednak przedstawia konkretne wymagania, których nie można spełnić bez posiadania SSL. Ponadto certyfikat SSL oznacza również większy ruch na stronie. Google wyraźnie wspiera używanie certyfikatów SSL do zabezpieczania Twojej witryny, dlatego też możesz mieć pewność, że dzięki certyfikatowi, Twoja strona będzie widniała wyżej w wyszukiwarkach. Warto także zauważyć, że sklepy internetowe posiadające certyfikację SSL, mają znacznie mniej tak zwanych „porzuconych koszyków”. Klienci czują się znacznie bezpieczniej, robiąc zakupy w sklepach posiadających certyfikat SSL, dlatego też, jeśli chcesz uniknąć niesfinalizowanych transakcji na stronie Twojego sklepu internetowego, to zdecydowanie warto zainteresować się certyfikacją. Jak widzisz, posiadanie certyfikatu SSL niesie za sobą wiele korzyści, dlatego też nie warto czekać z ubieganiem się o taki certyfikat.

Zdjęcie główne: pexels.com/Life Of Pix

Studentka komunikacji wizerunkowej i fanka innowacyjnych rozwiązań. W wolnych chwilach testerka ciekawych gadżetów oraz aplikacji, szczególnie tych przydatnych na treningu oraz w podróży.
Działania SEO
Jak wykorzystać retargeting w kampaniach reklamowych?
Retargeting to jedna z najskuteczniejszych metod reklamy online. Dzięki niemu można dotrzeć do osób, które wcześniej były zainteresowane naszą ofertą, ale nie dokonały zakupu. W tym artykule omówimy, czym jest retargeting i jak można go skutecznie wykorzystać w kampaniach reklamowych. Poznajmy sposoby na zwiększenie skuteczności reklamy i osiągnięcie lepszych wyników!
Czytaj Więcej
Działania SEO
Opinie w Google Maps - dlaczego są tak istotne?
Z roku na rok coraz więcej osób wykorzystuje internet do planowania podróży, w tym również do szukania miejsc, które chcą odwiedzić. Jednym z narzędzi używanych do tego celu jest Google Maps.
Czytaj Więcej
Działania SEO
Strony internetowe, niezbędny element wizerunku każdej firmy, korzystnie wpływający na wzrost sprzedaży
Firmy chcące odnieść sukces muszą przede wszystkim zdobyć zaufanie i uznanie swoich klientów. Służy temu między innymi przedstawienie oferty w sposób atrakcyjny dla konsumentów, co można zrobić poprzez stworzenie przyjaznej dla użytkowników strony internetowej.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *