Działania CSR

Wyjścia integracyjne – dlaczego są tak ważne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Budowanie zespołu to proces, który umożliwia lepszą współpracę i skłania ludzi do wykonywania swoich zadań z większym zaangażowaniem, wykorzystując przy tym nawiązane kontakty. Do sposobów na budowanie zdrowych relacji w miejscu pracy sprzyjających rozwojowi przedsiębiorstwa zaliczają się wyjścia integracyjne. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Spotkania w grupie pracowniczej – podstawowe informacje

Wyjścia integracyjne wiążą się z reguły z dobrą zabawą czy wspólnym przeżywaniem rozmaitych atrakcji, które wywołują pozytywne emocje. Za sprawą takich eventów pracownicy poznają siebie od innej, prywatnej strony. 

Mogą następnie wykorzystywać to w trakcie pracy, dostosowując sposób komunikacji czy zacieśniając więzy, i mogą porozumiewać się w bardziej bezpośredni sposób. Ze względu na to spotkania w grupie pracowniczej są jednym z najważniejszych elementów budowania podstaw do dalszego, dynamicznego rozwoju firmy. 

Poprzez serię zaplanowanych imprez integracyjnych, które są jednocześnie zabawne i motywujące, zespół zatrudnionych osób pobudza zwoje umiejętności miękkie – komunikację, planowanie, rozwiązywanie problemów, a także konfliktów, które pojawiają się najczęściej wskutek niezrozumienia. 

Wyjścia integracyjne umożliwiają długoterminowe budowanie zespołu. Są bodźcem do tego, żeby budować autentyczne, wartościowe relacje, prowokować do głębszych dyskusji, a także znajdować sposoby na polepszenie atmosfery i warunków w pracy.

Pomysły na wyjścia integracyjne – jak je zorganizować?

Wyjścia integracyjne wcale nie muszą być wymyślne. Wystarczy skorzystać z szeroko dostępnych form rozrywki, które obejmują zdrową rywalizację, sprawiają czystą przyjemność uczestnikom, a także będą stanowić punkt wyjścia do dyskusji na temat wspólnej zabawy.

Jedną z takich opcji są wyścigi gokartów. W dużych miejscowościach nie brakuje punktów oferujących taką rozrywkę, a tory są także otwierane w pobliżu średnich miast. Wyścigi gokartowe mogą wyzwolić adrenalinę, podkręcić rywalizację i podnieść zaangażowanie zespołu.

Innym sposobem na dobrą zabawę, ale nieco mniej ekstremalnym, są kręgle. To rozrywka, która przypadnie do gustu każdemu. Satysfakcja związana z trafieniem w kręgle czy wykonaniem – zamierzonego lub nie – ekwilibrystycznego rzutu, będzie wzbudzać pozytywny nastrój. Do tego dochodzi też lekki dreszczyk emocji związany z rankingiem, każdy na pewno będzie chciał znaleźć się na jego szczycie.

Dobrym pomysłem na wyjścia integracyjne są też wspólne kolacje czy drinki. Emocje będą jeszcze lepsze, jeśli zestawi się spożywanie posiłku czy rozmowę z dodatkowym eventem. Może to być na przykład stand-up w pubie lub impreza, podczas której jest organizowane karaoke. Pyszne jedzenie i napoje po pewnym czasie skłonią do dalszego działania, po krótkim czasie cała grupa pracowników będzie się znakomicie bawić i będzie to później wspominać w pracy.

Warto zdecydować się na wyjścia integracyjne

Ze względu na wszystkie wspomniane elementy wyjścia integracyjne będą znakomitym wyborem. Dzięki nim pracodawca może zachęcić pracowników do nawiązywania i zacieśniania kontaktów. Regularne organizowanie imprez jest też sposobem na rozładowanie stresu związanego z pracą i chwilę na relaks. Zgrana grupa pracowników będzie bodźcem do dalszego rozwoju prowadzonego przedsiębiorstwa.

Zdj. główne: Annie Spratt/unsplash.com

Działania CSR
Czym jest pink tax i dlaczego dziewczynki wcale nie muszą chodzić na różowo?
W ostatnich latach głośno zrobiło się o „pink tax”. Sprawdzamy, czym jest różowy podatek.
Czytaj Więcej
Działania CSR
Prezenty dla pracowników — co wręczyć na święta?
Szukasz pomysłu na firmowy prezent? Zobacz, co możesz kupić swoim współpracownikom.
Czytaj Więcej
Działania CSR
Nowy lepszy CSR! Czyli co kryje skrót ESG?
Co oznaczają tajemniczo brzmiące skróty CSR i ESG? Powinniśmy sprawdzić ich znaczenie, jeśli zależy nam na prowadzeniu biznesu w zrównoważony sposób.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *