Działania CSR

Nike Refubrished. Obuwniczy gigant sprzedaje używane buty

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nike to kolejna marka, która stawia na recykling swoich towarów. Wszystko w trosce o ekologię.

Po Guccim i Levisie, Nike również zdecydowała się na handel używanymi rzeczami spod swojego szyldu. W przypadku Nike będą to buty. Na razie program działa wyłącznie w USA i obejmuje obuwie, które zwrócono do sklepu w okresie nie dłuższym niż 60 dni od daty zakupu.

Obuwie będzie przechodziło dezynfekcję, odświeżenie i wyczyszczenie, tak aby nowy użytkownik mógł się nim bezpiecznie i długo cieszyć. Te pary, które okażą się zbyt znoszone, by puścić je w ponowną sprzedaż, mają być przekazywane potrzebującym. Buty w całkiem opłakanym stanie Nike będzie recyklingować.

Na ten moment Nike Refubrished działa w 15 salonach na terenie USA. Kupujący otrzymają pełną informację o butach z drugiej ręki na pudełku. Z opisu na kartonie dowiemy się, jaki jest stan obuwia, co było naprawione oraz jaka jest nowa – atrakcyjna – cena produktu.

Zdj. główne: REVOLT/unsplash.com

Swoje gospodarstwo domowe stara się prowadzić w sposób zrównoważony i z poszanowaniem zasad ekologii. Ma nadzieję, że wielkie koncerny przestaną, pewnego dnia, na masową skalę pakować produkty w kilometry plastiku. Chciałaby mieć okazję wychować dzieci w otoczeniu nieskażonej przyrody.
Działania CSR
Czym jest pink tax i dlaczego dziewczynki wcale nie muszą chodzić na różowo?
W ostatnich latach głośno zrobiło się o „pink tax”. Sprawdzamy, czym jest różowy podatek.
Czytaj Więcej
Działania CSR
Prezenty dla pracowników — co wręczyć na święta?
Szukasz pomysłu na firmowy prezent? Zobacz, co możesz kupić swoim współpracownikom.
Czytaj Więcej
Działania CSR
Wyjścia integracyjne – dlaczego są tak ważne?
Dowiedz się, dlaczego warto organizować wyjścia integracyjne i w jaki sposób są ważne dla Twojej firmy. Najważniejsze informacje znajdziesz u nas!
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *