Działania CSREkonewsy

Kolejna marka kosmetyczna stawia na ekologiczne opakowania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filozofia zero waste, opakowania ekologiczne, czy naturalne składniki, to obecnie najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi branża kosmetyczna. Teraz również marka profesjonalnych farb do włosów stawia na zrównoważony rozwój i podejmuje się zobowiązania wprowadzenia ekologicznych opakowań.

Wella Professionals – krok w kierunku zrównoważonego rozwoju

Jak zapowiada marka, tubki farb do włosów produkowane będą w 100 procentach z aluminium, które pochodzić będzie z recyklingu. Natomiast nakrętki w 96-100 procentach z regranulatów pokonsumenckich PCR (oznacza: Post-Consumer Recycling). To wszystko przełoży się na zaoszczędzenie ponad 180 ton plastiku pierwotnego rocznie, a także około 85 procent opakowań kartonowych pochodzących z recyklingu.

źródło: pexels.com

Wella Profesionals komunikuje, że zmiana obejmie na ten moment flagowe linie marki, a więc: Koleston Perfect Me+, linie farb do włosów z segmentu premium – Illumina Color, Color Touch, a także profesjonalną farbę do włosów #1.

A także sposób produkcji…

Marka zobowiązuje się zmienić również sposób produkcji opakowań i produktów na bardziej zrównoważone. W tym zakresie wykorzystywać będzie 100 procent odnawialnych źródeł energii elektrycznej, 100 procent zielonej energii, a także zużycie gazu z zachowaniem 100 procent neutralności, jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla.

Dodatkowo Wella Professionals edukuje pod kątem świadomości ekologicznej. Właśnie rozpoczyna się kampania “Mała tubka, wielka zmiana”, która ma na celu zachęcić fryzjerów do podjęcia działań, mających na celu dbanie o środowisko.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat akcji “Mała tubka, wielka zmiana?”. Przeczytaj koniecznie.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku zarządzanie informacją w nowych mediach. Rosnąca liczba użytkowników na portalu to jej motor napędowy do działania. Rozwijające się media społecznościowe, jakościowy content marketing oraz zagadnienia związane z influencer marketingiem niejednokrotnie spędzają jej sen z powiek. Stara się przemycać do swojego życia codziennego coraz to nowsze ekologiczne przyzwyczajenia, np. poprzez powtórne wykorzystanie fusów z kawy czy nadanie drugiego życia szklanym pojemnikom po kosmetykach.
Karolina Jakubiec
Polecane artykuły
EkonewsyUpoluj okazję!

T-Mobile w duchu zero waste

T-Mobile oferuje nowy smartfon, w zamian za przyniesienie i oddanie w salonie starego telefonu. Jakie są warunki promocji?
Czytaj Więcej
Ekonewsy

Na Politechnice Łódzkiej znaleźli sposób na zagospodarowanie odpadów żywnościowych

Na Politechnice Łódzkiej opracowano pomysł na tworzenie jadalnych opakowań, do produkcji których używa się odpadów roślinnych dostarczanych przez przemysł spożywczy.
Czytaj Więcej
Działania CSREkonewsy

Lenor w papierowym opakowaniu?

Koncern Procter & Gamble dąży do eliminacji plastiku, dlatego wkrótce możemy kupić płyn Lenor w papierowym opakowaniu.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *